date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۷:۰۴ ب.ظ

استقلال در فکر حذفی، دربی و آسیا

استقلال در فکر حذفی، دربی و آسیا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

  با توقف استقلال مقابل سایپا، اختلاف امتیاز این تیم با پرسپولیس به 16 امتیاز رسید. اگر تا دو هفته پیش به واسطه پیروزی‎های پیاپی و پر گل استقلال، کورسوی امیدی به نزدیک شدن این تیم به پرسپولیس و حضور در کورس قهرمانی دیده می‌شد اما امروز و با نگاهی واقع‌بینانه، استقلال شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد. می‌شود گفت لیگ برتر برای استقلال به پایان رسیده و مدیران و کادر فنی این تیم باید اهداف دیگری را در ادامه فصل دنبال کنند. موفقیت در 3 رویداد مهم پیش رو، می‌تواند ناکامی استقلال در لیگ برتر را قابل هضم کند.

حالا که استقلال شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد، بهتر است اولویت خود را به نتیجه گرفتن در رویدادهای دیگری اختصاص دهد. اولین و البته در دسترس‌ترین موفقیتی که برای استقلال وجود دارد، جام حذفی است. آبی‌ها به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات رسیده‌اند و فقط دو بازی تا قهرمانی و البته گرفتن سهمیه باارزش مستقیم لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده فاصله دارند. صنعت نفت آبادان اولین حریف آنهاست و در صورت پیروزی بر این تیم، برنده خونه‌به‎خونه و استقلال خوزستان در فینال منتظر آبی‌ها خواهند بود. با هر متر و معیاری، جام حذفی باید اولویت اصلی استقلال باشد. قهرمانی در این جام، آن هم در فصلی که قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر از الان قابل پیش‌بینی است، دلخوشی بزرگی برای این باشگاه و هوادارانش خواهد بود.

دومین رویدادی که استقلال می‌تواند روی آن تمرکز کند، دربی برگشت است. این بازی در هفته بیست و پنجم برگزار می‌شود و از روی تصادف، تبدیل به بازی‌ای شده که می‌تواند قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را قطعی کند. شاگردان برانکو با ادامه روند فعلی می‌توانند با پیروزی در شهرآورد برگشت، در فاصله 5 هفته به پایان لیگ برتر قهرمانی خود را جشن بگیرند اما پیروزی استقلال در این بازی، علاوه بر به تعویق انداختن قهرمانی پرسپولیس، برگ برنده‌ای برای این تیم و هوادارانش در لیگ هفدهم خواهد بود.

اما هدف بلندمدت‌تر استقلال باید لیگ قهرمانان آسیا باشد. آبی‌ها از اواخر بهمن ماه وارد این رقابت‌ها می‌شوند و در سخت‌ترین گروه ممکن به دنبال موفقیت و صعود هستند. صعود از گروهی که غول‌های فعلی غرب آسیا یعنی الهلال عربستان، العین امارات و تا حدودی الریان قطر حضور دارند برای استقلال یک موفقیت بزرگ به شمار می‌آید که البته بعید است با «استقلالِ این روزها» اتفاق بیفتد. آبی‌ها قطعا برای حضوری موفق در آسیا نیاز به تقویت دارند و جذب یکی دو مهاجم خوب و گلزن بزرگ‌ترین نیاز این تیم در حال حاضر است و می‌تواند امید آنها برای صعود از مرحله گروهی را افزایش دهد.

نمایش موجودیت‌ها