date_range یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۵:۵۲ ب.ظ

استقلال، در صدر بدترین‌ها

استقلال، در صدر بدترین‌ها
دسته خبری: ورزش|فوتبال

 باشگاه استقلال با خریدهای نه چندان خوب و گران قیمت در ابتدای فصل نقل و انتقالات، بدترین عملکرد را از خود بر جای گذاشت.

قصه لیگ هفدهم سرانجام به سر رسید و پایان این فصل، فرصت مناسبی برای بررسی عملکرد برخی تیم ها در فصل نقل و انتقالات است. با یک بررسی اجمالی، مشخص می شود که استقلال تهران با 3 خرید شاخص و گران قیمتی که در ابتدای فصل انجام داد، ناموفق ترین عملکرد را از خود بر جای گذاشت.

در این گزارش به معرفی بدترین صیدهای لیگ هفدهم می پردازیم؛ خریدهایی که پیش‌بینی می‌شد در تیم جدیدشان یک ستاره باشند اما اصلا انتظارات را برآورده نکردند.

محمدرضا اخباری به سایپا

اخباری بازیکن سایپا بود و پس از پایان خدمت سربازی، طبیعتا باید از تراکتورسازی جدا می‌شد و به سایپا برمی‌گشت. البته آمدن اخباری به سایپا یک انتقال نبود و یک تغییر تیم محسوب می‌شد. با این حال این تغییر تیم را باید یکی از بدترین ها دانست؛ تغییری که هم به تراکتورسازی و هم به اخباری ضربه مهلکی زد. یحیی گل‌محمدی سرمربی وقت تراکتورسازی اصرار زیادی داشت تا اخباری بماند، اما علی دایی نپذیرفت.

اخباری در سایپا آنقدر ضعیف کار کرد که هم تیم ملی را از دست داد و هم بازی در لیگ برتر را. او جایش را به حامد فلاح‌زاده داد و کاملا از لیست کی‌روش کنار رفت. تراکتورسازی هم پس از رفتن اخباری از درون دروازه حسابی ضربه خورد. اخباری اگر در تراکتورسازی می‌ماند شاید همچنان یکی از سه دروازه‌بان تیم ملی بود و یحیی هم از تراکتورسازی اخراج نمی‌شد. اخباری در 12 بازی تنها یک کلین‌شیت داشت و در 19 بازی اخیر سایپا تنها یک بار بازی کرد.

حسن بیت‌سعید به استقلال تهران

ابتدای فصل استقلالی‌ها جذب او را یک موفقیت بزرگ می‌دانستند، اما بیت‌سعید در استقلال سایه‌ای هم از خودش نبود. او در نیم‌فصل حتی یک گل هم نزد و به نیمکت تبعید شد. همانطور که پیوستن بیت‌سعید به استقلال یکی از بدترین انتقال ها بود، رفتن او به فولاد یکی از بهترین انتقال‌ها بود و بیت‌سعید در فولاد احیا شد.

سجاد شهباززاده به استقلال

سجاد به استقلال برگشت تا جای خالی کاوه رضایی را پر کند، اما او فاصله زیادی با مهاجم آماده سابق داشت. شهباززاده حتی بدون یک گل زده، استقلال را ترک کرد و راهی القطر شد. در قطر هم در فهرست بازیکنان اصلی قرار نگرفت تا فصل کابوس‌وارش تکمیل شود.

مجتبی جباری به استقلال

مجتبی با استقبال کم‌نظیر استقلالی‌ها به خانه برگشت. شماره هشت محبوب اما پس از چند هفته با مدیریت تیم مشکل پیدا کرد و در همان هفته پنجم، فصل برایش به پایان رسید. مجتبی در همان چند هفته هم چندان آماده نشان نداد. پس از آن هم درگیر شکایت از باشگاه استقلال شد تا به پایان فوتبالش نزدیک و نزدیک تر شود.

خارجی‌های سپاهان

سپاهان با قرار گرفتن در رده چهاردهم، بدترین نتیجه تاریخ خود را تجربه کرد. مطمئنا در این فاجعه خارجی‌های بی‌کیفیت این تیم هم نقش داشتند. سپاهان در ابتدا و پایان فصل بازیکنانی مثل رافایل اسچولر، مروان حسین، ژایر رودریگرز و ادون حسنی را جذب کرد که هیچکدام آش دهان‌سوزی نبودند؛ در واقع هزینه‌های هنگفت برای
هیچ.

عزت پورقاز به سپاهان

او به عنوان یک ملی‌پوش راهی سپاهان شد و هم اکنون حتی در 35 بازیکن تیم ملی هم جایی ندارد. او با حضور در سپاهان تیم ملی را از دست داد.

سوشا مکانی به نفت آبادان

خرید یک دروازه‌بان جدید از سوی فراز کمالوند شاید خیلی هم ضروری به نظر نمی‌رسید. سوشا مکانی به نفت پیوست تا این تیم را قهرمان جام حذفی کند اما اشتباهات فاحش او در بازی با استقلال در نیمه‌نهایی جام حذفی، آرزوهای آبادانی ها را بر باد داد.

خارجی‌های تراکتوسازی

تراکتورسازی پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالات در نیم‌فصل، چند بازیکن خارجی خرید. گریگوف سیمه و سلیمان کرپیچ، بازیکنانی بودند که یا بازی نکردند یا بسیار کم‌فروغ ظاهر شدند.همچنین بختیار رحمانی به پیکان، ایمان موسوی و اسماعیل شریفات به ذوب‌آهن، غلامرضا رضایی به سپیدرود، امید جهانبخش به گسترش فولاد، محمد نصرتی به نفت تهران، آلویس نانگ، محمدحسین کنعانی‌زادگان و دانیال ماهینی به سایپا، دیگر انتقال‌های ناموفق لیگ هفدهم به شمار می‌روند.

نمایش موجودیت‌ها