date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۵:۱۶ ب.ظ

خبرنامه

خبرنامه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

 مورد عجیب سرمربی آلمانی

شفر همیشه هم راست نمی‌گوید

وینفرد شفر بارها و بارها در مورد مجید حسینی گفته که او در استقلال بازی نمی‌کرد و من به او فرصت بازی دادم و ستاره شد اما این یک واقعیت نیست. حتی شاید یک عوام فریبی باشد که او می‌خواهد موفقیت یک بازیکن جوان را به خودش نسبت بدهد و منصوریان را مثل همیشه تخریب کند؛ البته تخریب‌هایی در لفافه. آمار نشان می‌دهد که مجید حسینی زمان مربیگری منصوریان در استقلال بازی می‌کرد و هفته‌های آخر مربیگری او هم مجید در تمام بازی‌ها در ترکیب بود؛ حتی بازی با العین در تهران هم هافبک دفاعی بازی کرد. بنابراین حداقل در مورد مجید حسینی حق با منصوریان است.

وینفرد شفر همان‌قدر که به مجید حسینی کمک کرد تا پیشرفت کند، در پسرفت و مصدومیت او هم شریک است؛ وقتی که در بازی با الریان، الهلال و پرسپولیس مجید با درد بازی کرد و این دستور شفر بود که حتی با مصدومیت باید مقابل پرسپولیس و العین بازی کند. حسینی در همان بازی با العین مصدوم شد و با آمبولانس به بیمارستان رفت. شفر البته از 6 ماه پیش می‌دانست که قرارداد مجید حسینی چه شروطی دارد و بارها بر سر این موضوع عصبانی شده بود و به رضا افتخاری، مدیرعامل پیشین استقلال اعتراض کرده بود و حتی چندین بار با مجید صحبت کرده بود که برنامه بعدی خودش را به شفر اعلام کند.

هرگز اینطور نیست که شفر از ماجرای جدایی مجید حسینی بی‌اطلاع باشد اما این واضح است که شفر همیشه راست نمی‌گوید. او می‌خواهد موفقیت‌ها را به نام خودش سند بزند و باخت‌ها را به دیگران نسبت بدهد، اما آمارها دروغ نمی‌گویند.

درخواست همکاری یک باشگاه هلندی از مهاجرانی

مسئولان باشگاه لیگ برتری fortuna sittard هلند خواهان جذب حشمت مهاجرانی برای حضور در هیات مدیره این باشگاه هستند.

مهاجرانی هنوز پاسخ قطعی به این باشگاه هلندی نداده و همین باعث شده تا آنها از مهاجرانی بخواهند تا حداقل به عنوان مشاور با این باشگاه همکاری کند.

پدر فوتبال ایران که در استانبول نیز جلسه‌ای را با مسئولان باشگاه فورتانا داشته احتمالا به زودی راهی هلند می‌شود.

او که جایگاه و اعتبار بسیار خوبی در فوتبال آسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، حالا با توجه به ارتباط‌های خوبش در اروپا در لیست لژیونرهای فوتبال ایران قرار می‌گیرد.

حمله مورینیو به سیتی:

اعتبار، خریدنی نیست!

سرمربی منچستریونایتد به انتقاد از فیلم مستند قهرمانی سیتی پرداخت که طعنه‌هایی به این مربی در آن زده شده بود.

اخیرا فیلمی با هشت قسمت درباره قهرمانی منچسترسیتی در لیگ برتر منتشر شد. گزارشگر مستند درباره برتری سیتی برابر یونایتد در دیدار رفت اولدترافورد گفت: یک بار دیگر مورینیو و گواردیولا، یک بار دیگر فوتبال هجومی برابر فوتبال دفاعی و یک بار دیگر فوتبال مالکانه برابر اتوبوس پارک کردن. در همین رابطه ژوزه مورینیو گفت: شما می‌توانید یک فیلم فوق العاده بسازید بدون این که به دیگران توهین کنید. نیاز نیست به دیگران توهین کنید تا فیلم خوبی داشته باشید. شما می‌توانید باشگاه ثروتمندی باشید و بهترین بازیکنان جهان را بخرید ولی نمی‌توانید اعتبار و کلاس را بخرید. این خیلی واضح است.

او در ادامه گفت: نمی‌دانم چرا این قدر نام من در مستند است. باید حق فیلم را به من بدهند (با خنده). با این حال اگر آنها یکی از همان پیراهن‌هایی که روی آن نوشته شده بود "ما در روز داربی قهرمان لیگ شدیم،" به من بدهند من هم حق فیلم نمی‌خواهم.

اشاره مورینیو به پیراهن‌هایی است که بازیکنان سیتی زیر پیراهن اصلی داشتند تا در صورت برتری برابر یونایتد و قطعی شدن قهرمانی، آن را نمایش بدهند ولی سیتی بازی 2 بر صفر برده در خانه را با نتیجه 3 بر 2 به یونایتد باخت.او در پایان گفت: ما فصل گذشته با همه تلاش‌هایی که داشتیم در رده دوم قرار گرفتیم و طبیعی است که باید تلاش خودمان را بیشتر کنیم. با این حال چیزهایی در روزنامه‌ها می‌خوانم که انگار ما ششم یا هفتم شدیم. لیورپول با خریدهایی که داشت از شانس‌های قهرمانی این فصل است. سیتی تیم بسیار خوبی دارد. چلسی هم همین طور و تاتنهام هم ستاره‌هایش را حفظ کرده و تیم خوبی دارد. آرسنال هم می‌تواند مدعی باشد. با این حال ما نیز تلاش می‌کنیم که بهتر از فصل قبل نتیجه بگیریم.

نمایش موجودیت‌ها