date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۷:۰۴ ب.ظ

میز خبر

 طرح ترکیه برای آموزش و مسلح کردن 10 هزار نیروی ارتش سومالی

تحلیلگران اعلام کردند که ترکیه قطعنامه‌های سازمان ملل برای ممنوعیت واردات سلاح به سومالی و مجهز کردن مربیان نظامی این کشور با سلاح‌های پیشرفته ترکیه از نوع "ام. بی. تی _76" را دور زده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، این اقدام زمانی انجام شد که نخستین گروه از ارتش سومالی که شامل 400 تن است طی دو هفته گذشته در مرکز آموزش نظامی ترکیه در مگادیشو آموزش دیدند و از 23 دسامبر عملا درهای این مرکز به روی نیروهای سومالی باز شد. ترکیه طی آن به 10 هزار تن از نظامیان سومالی آموزش می‌دهد که هدف از آن مسلح کردن آن‌ها از طریق یک برنامه به منظور دستیابی هسته اصلی ارتش سومالی به سلاح‌های ترکیه‌ای است.

محافل رسمی سومالی اعلام کردند که ارتش این کشور در مرحله انتقالی سختی قرار دارد به ویژه پس از تصمیم اتحادیه آفریقا مبنی بر خروج تدریجی نیروهای حافظ صلح آفریقا از سومالی.

عضو ارشد کنگره آمریکا:

نباید با ضرب الاجل های غیرقابل اجرا به دیگر کشورها زورگویی کرد

عضو ارشد کنگره آمریکا در واکنش به تهدید ترامپ برای خروج از برجام در صورت عدم همکاری اروپا برای اصلاح آن، گفت: زورگویی به دیگر کشورها با ضرب الاجل های خودسرانه و غیرقابل اجرا راهی نادرست است.به گزارش ایرنا، «الیوت انگل» گفت که ترامپ در مساله برجام نباید به صورت یکجانبه عمل کند، بلکه باید با شرکای بین المللی خود همکاری کند.

وی با تایید تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید تعلیق تحریم های هسته ای، گفت: اما سیاستی که امروز از سوی دولت ترامپ اعلام شد در نهایت آمریکا را منزوی می کند، نه تهران را.

انگل اضافه کرد: این سناریو به اعتبار و رهبری آمریکا در سطح جهانی آسیب می رساند.

نماینده ارشد کنگره، همکاری با شرکای بین المللی آمریکا را راه مناسب برای برخورد با برجام دانست و تاکید کرد: زورگویی به دیگر کشورها با ضرب الاجل های خودسرانه و غیرقابل اجرا راهی نادرست است.

هشدار درباره حمله هکرهای روس به سنای آمریکا

یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی در گزارشی مدعی شد گروه هکری روس که در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به سیستم های حزب دموکرات نفوذ کرد، چندین ماه است که در حال زمینه چینی برای یک کمپین جاسوسی علیه سنای آمریکا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گزارش نشان می دهد گروه هکری با نام مستعار "خرس جذاب" (Fancy Bear) که اقدامات هکری اش به ضرر حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا تمام شد، همچنان تلاش دارد که ایمیل های نخبگان سیاسی آمریکا را به دست آورد.

فیکه هاکبرد، یک محقق امنیت سایبری در شرکت ترند میکرو گفت: آنها همچنان بسیار فعال هستند و دست کم در حال تدارکاتی برای تاثیرگذاری مجدد بر آرا عمومی می باشد. آنها به دنبال اطلاعاتی هستند که بعدا بتوانند از آنها برای افشاگری استفاده کنند.

این در حالی است که در واکنش به این گزارش سناتور بن سس از ایالت نبراسکا گفت: زمان آن رسیده که جف سشنز، دادستان کل آمریکا به کنگره برگشته و بگوید چه اقدامی برای تضمین امنیت دیجیتال قانونگذاران آمریکایی اتخاذ کرده است.

پزشک کاخ سفید پس از معاینه سه ساعته ترامپ: حالش خوب است

پزشک کاخ سفید پس از انجام آزمایشهای مختلف درباره وضعیت سلامتی دونالد ترامپ اعلام کرد که وی در سلامت بسیار خوبی به سر می برد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می دهند.دکتر رونی جکسون، پزشک کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: آزمایشات پزشکی درباره وضعیت سلامتی دونالد ترامپ انجام گرفت و نتایج بسیار خوب بود. رئیس جمهور آمریکا در سلامت بسیار خوبی به سرمی برد.

وی ادامه داد: من برخی از جزئیات را روز سه شنبه اعلام خواهم کرد.

ترامپ برای انجام آزمایشهای درباره وضعیت سلامتی اش حدود سه ساعت در مرکز پزشکی در مریلند در خارج از واشنگتن بود.

نمایش موجودیت‌ها