date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۴۴:۰۰ ب.ظ

هشدار اروپا به لفاضی ترامپ علیه ایران

هشدار اروپا به لفاضی ترامپ علیه ایران
منبع خبر: با اقتصاد

سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به لفاضی رئیس‌جمهوری آمریکا علیه ایران به ترامپ هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «مایا کوتسیانچیچ» سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در واکنش به لفاضی رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران به ترامپ هشدار داد.

«مایا کوتسیانچیچ» سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضع اتحادیه اروپا در قبال توئیت تهدیدآمیز اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا علیه ایران تاکید کرد که خاورمیانه خود به اندازه کافی دچار تنش و بی ثباتی است و نباید به این تنش‌ها دامن زده شود.

سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص تصریح کرد: من در مورد یک توئیت خاص اظهار نظر نمی‌کنم اما به طور کلی باید بگویم که این منطقه نیاز به عوامل بی ثبات کننده بیشتری ندارد.

وی در این باره تاکید کرد: این چیزی است که ما همیشه بر آن تاکید داشته ایم. ما معتقدیم باید از هرگونه اقدامات یا اظهارات تنش زا اجتناب شده و از هیچ تلاشی برای کاهش تنش‌ها فروگذاری نشود.

گفتنی است، ترامپ ساعاتی پیش در مصاحبه‌ای به تکرار موضع گیری خصمانه خود علیه تهران پرداخت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به تهدید اخیر ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا علیه ایران، در پیامی در فضای مجازی تاکید کرد: دونالد ترامپ به تحریک تیم «ب»، امید دارد به چیزی دست یابد که اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزین در آن ناکام بوده‌اند.

وی در ادامه آورده است: ایرانیان هزاران سال سربلند ایستاده اند و متجاوزین همه رفته‌اند. تروریسم اقتصادی و رجزخوانی‌ها برای نسل‌کشی، ایران را پایان نخواهد داد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکن. احترام را آزمایش کن، جواب خواهد داد.

 

منبع: مهر

نمایش موجودیت‌ها