date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۱:۰۰ ق.ظ

پیش‌بینی یک کارشناس بازار سرمایه ریزش بازار تا آبان‌ماه ادامه دارد

پیش‌بینی یک کارشناس بازار سرمایه ریزش بازار تا آبان‌ماه ادامه دارد
منبع خبر: با اقتصاد
دسته خبری: اقتصاد|بورس

یک کارشناس بازار سرمایه ریزش بازار را تا زمان اعمال جدید تحریم‌های نفتی ادامه‌دار دانست.

سعید خدایی در گفتگو با خبرنگار «بااقتصاد»  گفت: ریزش‌های اخیر  به دلیل تحلیلی که سرمایه‌گذاران روی قیمت سهام داشتند  است. با توجه به  افزایش قیمت دلار پیش‌بینی‌ها  از وضعیت بازار متفاوت بود اما از زمانی که دلار  حرکت رو به کاهش خود را آغاز کرد  پیش‌بینی بازار متفاوت شد. هم‌اکنون  و به‌واسطه افزایش قیمت‌هایی که در تمام بخش‌های سهم‌ها  رخ‌داده است سرمایه‌گذاران خواستند سود خود را شناسایی  و اصطلاحاً حفظ سود کنند.

خدایی با بیان اینکه  همین ماجرا  باعث شد تا فشار فروش و فشار عرضه در بازار سرمایه  بسیار زیاد شود، اظهار داشت: خود  این موضوع باعث شد تا در روزهای اخیر افت قیمت را  در بازار سرمایه شاهد باشیم.

وی افزود : به‌واسطه اینکه در آینده نزدیک مجدداً بحث اعمال تحریم‌های جدید در راه است  مسلماً سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند تا ریسک را کمتر کرده و بااحتیاط دست به معامله بزنند. به همین دلیل  خریدهای با حجم زیاد خریداری نمی‌کنند. اگر حمایتی از سمت حقوقی‌ها صورت نمی‌گیرد به‌واسطه همین عدم شفافیتی است که پیش  روی سرمایه‌گذاران است و همین موضوع باعث شده است که  خریدهای خیلی زیاد باقیمت‌های بالا دیگر در دستور کار سرمایه‌گذاران نباشد. سعی می‌کنند که بااحتیاط هر چه تمام خریدهای خود را انجام دهند.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی کوتاه‌مدت بازار سرمایه در روزهای آتی گفت: به نظر می‌رسد که در بازار سرمایه روند مثبت چندانی تا آبان ماه و زمان اعمال تحریم‌های جدید نفتی وجود نداشته باشد. بعد از اینکه  تب‌وتاب اثرگذاری تحریم ها بر اقتصاد کشور فروکش کند و  اثرات روانی تحریم ها از بین برود مجددا به نظر می رسد  که بازار سرمایه  حرکت رو به رشدی را آغاز می کند.

وی ادامه داد : دلیل این رشد می تواند از بین رفتن اثر روانی  تحریم ها باشد چون در این صورت همه می توانند اثرات اتفاق ها و المان های جدیدی که در اقتصاد کلان وجود دارد را تحلیل کنند و  بعد تحلیلی باعث می شود  که مجددا مقداری  بازار سرمایه روند رو به رشد را تجربه کند.

نمایش موجودیت‌ها