date_range چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۵۹:۰۰ ب.ظ

رژیم لاغری به سبک چینی‌ها

چینی ها طب سنتی مخصوص خود را دارند که ما هم می توانیم از آن بهره مند شویم. طب چینی و طب سوزنی آن راهکارهایی هم برای کاهش وزن دارد. مثلا توصیه هایی که در این مطلب برای کاهش وزن برای شما آورده ایم، برگرفته از طب چینی است که می تواند به شما کمک کند.

به یک پزشک طب چینی مراجعه کنید

باید بدانید که طب چینی برای چاقی های موضعی و عمومی بدن و اینکه چرا وزن شما ثابت نمی ماند تعاریفی کرده است که شاید شنیدن آن خسته کننده و باور کردنی نباشد اما توصیه می کنیم به یک پزشک با مهارت طب چینی مراجعه کنید تا با شرح حال و دیدن زبان و نبض شما توضیح دهد.
 
یک تکنیک مهم

یکی از تکنیک‌هایی که بسیاری از درمانگران طب‌های مکمل و جایگزین در سراسر جهان برای کنترل اشتها و کاهش میزان مصرف مواد‌غذایی به بیماران‌شان توصیه می‌کنند، استفاده از فشاردرمانی یا طب سوزنی در نقاطی از لاله گوش است. در این شیوه که در مکاتب طب چینی و ژاپنی بسیار مورد استقبال افراد چاق و دارای اضافه وزن قرار می‌گیرد، درمانگران با ماساژ دادن نقاط خاصی از لاله گوش یا با ارائه سوزن به بیمار در نقطه‌ای که به کاهش میزان اشتها مربوط است، بیمار را تشویق به اصلاح رژیم غذایی می‌کنند. در این روش برای تداوم اثر درمان، درمانگران دانه‌های گیاهی که seed نامیده می‌شود را روی نقطه موردنظر در گوش قرار می‌دهند و بیماران نقطه را ۳ تا ۴ بار در روز پیش از نزدیک شدن وعده‌های غذایی ماساژ می‌دهند. به این ترتیب بیمار پیش از آن‌که شروع به خوردن کند، اشتهای خود را تا حد قابل ملاحظه‌ای کم می‌کند.
 
سوزن های طب چینی

یکی از مزیت‌های درمان چاقی با کمک طب سوزنی، امکان تغییر سایز، لاغری و کاهش وزن موضعی برخی از اندام‌های بدن است. در این شیوه درمانگر با کمک سوزن‌های طب سوزنی چین به کاهش سایز و لاغر شدن برخی از اندام‌ها مانند شکم و پهلو‌ها می‌پردازد. در این شیوه درمانگر با تحریک اندام موردنظر به کلاژن‌سازی‌ و به جمع شدن و کاهش سایز آن بخش کمک می‌کند و بیمار پس از ۱۰ جلسه درمانی می‌تواند شاهد کاهش وزن و کاهش سایز در موضع موردنظر باشد. این شیوه در افرادی که علاقه‌مند به داشتن سایزی یکسان در تمامی اندام‌های بدن هستند، بسیار موثر است.
 
ورزشکار باشید

 سوخت‌وساز بدنتان را با فعالیت‌های بدنی افزایش دهید. شنا، پیاده‌روی سریع و هدفمند، دویدن و تنیس از جمله بهترین ورزش‌ها برای افزایش سوخت‌وساز بدن و از بین بردن کالری‌ها با فعالیت بدنی است.
 
ماساژدرمانی فراموش نشود

‌ هر شب اندام‌های مختلف بدن به ویژه اعضایی که استعداد چاقی در آنها زیاد است را ماساژ دهید. به این ترتیب علاوه بر آنکه می‌توانید از تشکیل سلولیت در اندام‌ها پیشگیری کنید، می‌توانید به از بین رفتن و دفع سلولیت جمع شده در برخی اندام‌ها نیز کمک کنید. بهتر است بعد از ماسا‍ژ یک دوش آب گرم بگیرید.
 
دفعات بیشتر غذا بخورید

‌یکی از مفیدترین شیوه‌های کنترل اشتها و کاهش وزن، افزایش تعداد وعده‌های غذایی از 3 به 5 وعده و مصرف موادغذایی کم‌کالری و سرشار از سبزیجات،میوه و فیبر است.
 
شیرین نباشید

‌ پرهیز از مصرف قند، شکر و آرد سفید فراوری شده، همچنین کاهش مصرف نمک، قهوه و چای در رژیم غذایی روزانه تاثیر زیادی در بهبود روند کاهش وزن دارد.

  آب بنوشید

درمانگران شیوه‌های طبیعی بر این باورند نوشیدن یک لیوان آب که در آن 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب حل شده با وعده‌های غذایی به هضم بهتر موادغذایی و پیشگیری از جذب مواد غیرضروری و اخلاطی که به اضافه وزن منجر می‌شوند، بسیار موثر است.
 
مرکبات فراموش نشود!

‌ نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت یا لیموترش تازه با آب پرتقال صبح ناشتا تاثیر زیادی در افزایش سوخت و ساز بدن دارد و روند لاغری را سرعت می‌بخشد.

  گیاهخوار باشید

‌ هر ماه یک هفته گیاهخواری کنید. برای این منظور لازم است در وعده‌های غذایی خود علاوه بر مصرف غذاهایی که با سبزیجات تازه تهیه می‌شوند، نوشیدن آبمیوه‌ها، آب سبزی‌ها و معجون‌ سبزیجات را در میان‌ وعده‌های غذایی فراموش نکنید
نمایش موجودیت‌ها