date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۵۵:۳۱ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ناتو در رومانی سامانه موشکی «تاد» مستقر می‌کند

ناتو در رومانی سامانه موشکی «تاد» مستقر می‌کند

ناتو اعلام کرده برای فزایش ضریب امنیت تجهیزات و متحدان خود برابر حملات بالقوه دشمنان، سامانه موشکی «تاد» را در رومانی مستقر می‌کند.

ناتو در رومانی سامانه موشکی «تاد» مستقر می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای دانشجو، ناتو قصد دارد جهت ایجاد دفاع چند لایه موشکی، سامانه «تاد» را تابستان در رومانی مستقر کند.

وبگاه «یو کام» چندی قبل در این زمینه نوشت که برای محافظت از موشک‌های بالستیک، ناتو قصد دارد سامانه موشکی تاد ساخت آمریکا را تابستان سال جاری در رومانی مستقر کند. قرار است این موشک‌ها از سامانه موشکی «ایجیس» پشتیبانی کنند.

موشک‌های ایجیس بخش مهمی از رویکرد ناتو جهت حمایت از متحدان اروپایی خود است و آمریکا نیز نیرو‌های خود را در منطقه جهت مقابله با تهدید‌های فزاینده ناشی از توسعه موشک‌های بالستیک در منطقه مستقر کرده است.

این وبگاه نوشته که استقرار سامانه‌های پیشرفته تاد بیانگر «تعهد آمریکا» به دفاع از متحدان خود و دفع حملات بالقوه دشمنان خارج از قاره اروپاست.

مقر اروپایی نظامیان آمریکا نیز یکی از دو مقر فرماندهی این کشور با تمرکز بر اروپا، بخش‌هایی از آسیا، خاورمیانه، قطب شمال و اقیانوس اطلس است. این مقر فرماندهی بیش از ۶۰ هزار نیرو و پرسنل غیر نظامی دارد.

تاد یک سامانه موشکی ضد بالیستیک ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است. برد رادار این سامانه ۱۰۰ کیلومتر، برد عملیاتی موشک ۲۰۰ کیلومتر و سقف پرواز آن ۱۵۰ کیلومتر است.

تصویرها
ناتو در رومانی سامانه موشکی «تاد» مستقر می‌کند
نمایش موجودیت‌ها