date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۴:۳۷ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شهر درعا به‌طور کامل به کنترل ارتش سوریه درآمد

شهر درعا به‌طور کامل به کنترل ارتش سوریه درآمد

ارتش سوریه در ادامه توافق مصالحه با گروه‌های مسلح، وارد شهر «انخل» و شهرک‌های «المزیزیب» و «کفر شمس» در غرب استان درعا شد و مطابق با ادعای المیادین این شهر به تصرف کامل ارتش سوریه درآمد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، ارتش سوریه امروز (پنجشنبه) سه منطقه شهری دیگر را در استان درعا در جنوب سوریه به کنترل خود درآورد.

گروه اطلاع رسانی «الإعلام الحربی» سوریه، گزارش کرد که نیرو‌های ارتش سوریه وارد شهرک «المزیزیب»، (واقع در شمال غرب استان درعا) و شهر «انخل» و شهرک «کفر شمس» در ریف شمالی این استان شدند.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه در چارچوب توافق آشتی ملی وارد این مناطق شده است.

رسانه‌های دولتی سوریه ساعات پایانی شب گذشته از توافق ارتش این کشور با گروه‌های مسلح حاضر در غرب استان درعا خبر دادند.

بر اساس این توافق، گروه‌های مسلح در ازای تحویل سلاح‌های سنگین و سبک، جنوب سوریه را ترک کرده و ارتش این کشور وارد مناطق تحت کنترل آن‌ها می‌شود.

این مسئله مربوط به عناصر مسلحی است که حاضر نشدند دمشق به وضعیت آن‌ها رسیدگی کند. در مقابل، کسانی که با بررسی اوضاع خود موافقت کرده‌اند، بعد از تحویل سلاح‌های خود می‌توانند در منطقه بمانند.

براسای توافق اخیر، ارتش سوریه امروز (پنجشنبه) وارد شهرک «طفس» (+) و بخش غربی شهر درعا که در اشغال مخالفان و گروه‌های مسلح بود، شده است (+).

عملیات ارتش سوریه در جنوب این کشور از ابتدای تیر ماه شروع شد و نیرو‌های سوری موفق شدند از آغاز این عملیات، بسیاری از مناطق را با مصالحه و توافق به کنترل خود درآوردند.
نمایش موجودیت‌ها