date_range یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۱۷:۴۴ ب.ظ

ملک‌زاده در گفتگو با دانشجو: تعداد داوطلبان کنکور 98 در سمنان افزایش 11 درصدی داشته است

ملک‌زاده در گفتگو با دانشجو: تعداد داوطلبان کنکور 98 در سمنان افزایش 11 درصدی داشته است

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه سمنان گفت: تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در استان سمنان امسال 11 درصد بیشتر از سال گذشته است که حدود 43 درصد از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ملک‌زاده در گفتگو با دانشجو: تعداد داوطلبان کنکور 98 در سمنان افزایش 11 درصدی داشته است

پرویز ملک زاده، نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در گفتگو با خبرگزاری دانشجو،  گفت: تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در استان سمنان امسال ۱۱ درصد بیشتر از سال گذشته است که حدود ۴۳ درصد از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
پرویز ملک زاده با اعلام این خبر افزود: امسال ۱۱ هزار و ۵۷۳ نفر در آزمون سراسری ۹۸ در چهار حوزه امتحانی سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار در نوبت‌های صبح و عصر روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیر ۱۳۹۸ با یکدیکر رقابت می‌کنند.

ملک زاده تعداد داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی را یک هزار و ۸۱۸ داوطلب و گروه آزمایشی تجربی را چهار هزار و ۹۷۰ داوطلب اعلام و تصریح کرد: در گروه آزمایشی علوم انسانی دو هزار و ۵۲۶ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر یک هزار و دو داوطلب و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هم یکهزار و ۲۵۷ داوطلب در آزمون سراسری شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حوزه امتحانی دانشگاه سمنان با چهار هزار و ۴۲۸ نفربیشترین داوطلب را در میان حوزه‌های امتحانی استان سمنان داراست افزود: در حوزه امتحانی شاهرود چهار هزار و ۳۴۶ داوطلب، در حوزه امتحانی دامغان یکهزار و ۴۹۶ داوطلب و در حوزه امتحانی گرمسار یکهزار و ۳۰۳ داوطلب در کنکور ۹۸ شرکت می‌کنند.

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ به زمان بندی برگزاری گروه‌های مختلف این آزمون هم اشاره کرد و اظهار داشت: بنا بر برنامه زمان بندی آزمون سراسری، آزمون گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی هنر عصر پنجشنبه سیزدهم تیر ۹۸ برگزار می‌شود.

ملک زاده ادامه داد: آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی با بیشترین داوطلب صبح جمعه چهاردهم تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هم عصر جمعه برگزار می‌شود.

ملک زاده یادآور شد: کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان پنج گروه آزمایشی به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون از بعد از ظهر یکشنبه نهم تیر برای مشاهده و پرینت در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان در مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه سمنان در پردیس شماره یک این دانشگاه در روز‌های سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ در نوبت صبح و بعد از ظهر‌ها از ساعت ۱۴ الی ۱۸ فعال است.نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ گفت:: ۵۹ درصد از داوطلبان کنکور سال ۹۸ را دختران و مابقی را پسران تشکیل می‌دهند.

به گفته ملک زاده امسال یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۱۲۴ نفر در کنکور سراسری سال ۹۸ با یکدیگر رقابت می‌کنند که تعداد داوطلبان نسبت به پارسال ۱۱ درصد افزایش دارد.

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ با بیان اینکه ۵۶ درصد داوطلبان کنکور امسال نظام جدید هستند، گفت: آزمون سراسری سال ۹۸ در ۳۸۱ شهر و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود که تعداد حوزه‌های امتحانی نیز به منظور رفاه حال داوطلبان افزیش داشته است.
تصویرها
ملک‌زاده در گفتگو با دانشجو: تعداد داوطلبان کنکور 98 در سمنان افزایش 11 درصدی داشته است
نمایش موجودیت‌ها