date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۷:۱۷ ب.ظ

حجت‌الاسلام یعقوبی: دانشجویان خود را در جنگ رسانه‌ای ببینند/ گاهی نباید منتظر این و آن شورا بود

حجت‌الاسلام یعقوبی: دانشجویان خود را در جنگ رسانه‌ای ببینند/ گاهی نباید منتظر این و آن شورا بود
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

نماینده ولی‌فقیه در بجنورد در مراسم معارفه مسئولان بسیج دانشجویی خراسان شمالی گفت: یکی از میدان‌هایی که دانشجویان باید خود را در آن ببینند، جنگ رسانه‌ای است.

حجت‌الاسلام یعقوبی: دانشجویان خود را در جنگ رسانه‌ای ببینند/ گاهی نباید منتظر این و آن شورا بود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو ،   حجت الاسلام یعقوبی، نماینده ولی فقیه در بجنورد صبح امروز، در خراسان شمالی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان و در مراسم معارفه مسئولان جدید بسیج دانشجویی دانشگاه ها گفت: چندسالی است رهبر انقلاب نسبت به دانشجویان و جوانان اهمیت ویژ‌ای می دهند. هندسه فکری رهبر نسبت به جوانان و کسانی که برای آینده کشور تلاش می‌کنند، در فصولی بیان می‌شود.
 
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: مقام معظم رهبری می‌گویند کشور را باید جوانانه مدیریت کرد. یعنی کار باید به شکلی پیش رود که جوانان در کار‌های کلیدی کشور نقش داشته باشند. باید جوانان در برنامه ریزی، تصمیم گیری، اجرا و عمل نقش داشته باشند. تعبیر دیگری که ایشان بیان می‌کنند، این است که جوانان آتش به اختیار و تکلیف محور و در چارچوب حرکت کنند. این سخنان برگرفته از آموزه‌های دینی است. وقتی آیات قرآن را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم خود قران هم این مسئله را مورد توجه قرار داده است.
 
نماینده ولی فقیه در بجنورد خاطرنشان کرد: قرآن کریم پیشتازان حرکت موسی را جوانان معرفی می‌کند و حلقه اول موسی نسل جوان بودند. درباره نهضت نبوی هم این تعابیر وجود دارد. روایتی داریم که در ظهور هم جوانان نقش اصلی را دارند و بزرگان مانند نمک غذا هستند. درخصوص آسیب شناسی نیز پیامبر فرموده اند که مراقب دو گروه باشید که دشمن روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده است. این دو گروه جوانان و زنان هستند.
 
حساب ویژه دین روی جوانان
وی افزود: درمجموع می‌شود این طور استباط کرد که آموزه‌های دینی ما برای نسل جوان حساب ویژه‌ای باز کرده است؛ لذا تفکر مقام معظم رهبری نیز این طور تنظیم شده است؛ لذا می‌گویند من به جوانان ایمان دارم و جوانان کنونی از جوانان انقلاب نیز بهتر هستند و باید توجه داشت این‌ها تعارف نیست و سخنان یک کارشناس است. این‌ها به ما القا می‌کند که باید روی نسل جوان انقلابی کار شود و به این گروه اعتماد شود. از نسل جوان، تشریفاتی نام نبریم و در بدنه حکومت برایشان مسئولیت در نظر بگیریم.

حجت الاسلام یعقوبی  به تبیین واژه‌ی آتش به اختیار پرداخت و گفت: گاهی اگر بخواهیم منتظر لایحه و این شورا و آن شورا باشیم، کار جلو نمی‌رود و در نظر داشته باشیم باید در چارچوب اقدام کنیم. این اقدام باعث خواهد شد جامعه درجا نزند، لذا رهبر انقلاب گفتند آتش به اختیار عمل کنید.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: رهبر انقلاب از زمان ریاست جمهوریشان کلمات کلیدی زیادی گفتند که هم ما را امیدوار کنند و هم متوجه خطر کنند. ابتدا گفتند تهاجم فرهنگی و جنگ فرهنگی و حالا می‌گویند آتش به اختیار عمل کنید. یعنی ابتدا خطر را بشناسبد و رصد کنید و بعد شناخت خطر، آتش به اختیار وارد عمل شوید.
 
بسیج دانشجویی رخوت‌ها و رخنه‌ها را بشناسد و درمان کند
نماینده، ولی فقیه در بجنورد سپس به مورادی از اقدامات آتش به اختیار اصحاب در صدر اسلام اشاره کرد و افزود: رخنه‌ها و رخوت‌ها در جامعه رخ می‌دهد. رخنه را دشمن ایجاد می‌کند و رخوت را خودمان در خودمان ایجاد می‌کنیم. آتش به اختیار یعنی رخنه‌ها را شناسایی و رخوت‌ها را علاج کنید. وقتی می‌گوییم بسیج دانشجویی باید بیدار باشد، یعنی رخنه‌ها و رخوت‌ها را رصد و درمان کند و در میدان عمل نیز فعالیت کند و در نهایت افسران جوان جنگ نرم می‌شوید؛ لذا باید آرایش جنگی بگیرید. از جهاد هیچ گاه فاصله نباید بگیریم. فقط گاهی این جهاد نظامیست، گاهی سیاسی و گاهی اقتصادی که اکنون نیاز به جهاد اقتصادی داریم.

وی تاکید کرد: امروز دشمن می‌خواهد این حرف باطل را القا کند که کشور به بن بست رسیده است. این نباید به عنوان یک فرهنگ در جامعه جا بیفتد. البته ما بیدی نیستیم که با این باد‌ها بلرزیم. ما درخت چنار با ریشه هستیم. رهبر انقلاب نیز از جهت وجود جوانان گفتند بن بست وجود ندارد؛ لذا جهاد مستمر است.
 
دانشجویان در جنگ رسانه فعال باشند
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: این سخنان رهبر انقلاب تکلیف شما را دوچندان می‌کند. بی تحرکی در دانشگاه‌ها فاجعه است. سیاست زده نباید شد، اما اهل فکر و سیاست باشید. امروز در جبهه رسانه‌ای نیازمند جهادیم. شبهات پیاپی وارد می‌شوند. چه کسی باید جواب دهد؟ جوانان انقلابی باید پاسخ دهند. ۲۵۰ کانال فارسی زبان اکنون درحال شبهه پراکنی علیه ما هستند. یکی از میدان‌هایی که دانشجویان باید خود را در آن ببینند جنگ رسانه‌ای است. در این جنگ سرمایه‌های آینده مورد هدف است. آتش به اختیار در جنگ رسانه‌ای معنای تام دارد. پاسخ شبهات را بدهید؛ اما اگر دشمن دست جمعی کار می‌کند ما نیز باید همکاری کنیم. شما باید این جنگ را افسری کنید. نگذارید دشمن سرمایه‌های انسانی شما را با این بمب‌های شیمیایی خود از بین ببرد.

امام جمعه بجنورد گفت: در رسانه، دشمن سرمایه گذاری کلان کرده است و قصد بمباران دارد. قصد دارد سایش اعتقادی ایجاد کند. وقتی اعتقاد ضعیف باشد زود می‌شود در عمل طرف را از پا درآورد. رسانه‌ها شبهه افکنی و شهوت رانی را می خواهند در جامعه گسترش دهند. شهوت مانند گرداب است و سیری ندارد و لذا فرد هرچه جلوتر رود راه برگشت دشوار‌تر می‌شود.
 
کلید طلایی حل مشکلات در دست جوانان بسیجی
محمود رضا یزدانی، مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی نیز در این مراسم با اشاره به سالروز دیدار تاریخی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۱ با نخبگان و دانشجویان خراسان شمالی گفت: به دوستان بسیجی ام تذکر می‌دهم که جهان پر از فتنه است. برگزیدگان جامعه اسلامی باید منشی را در پیش گیرند تا از نیرو‌ها و استعداد‌های فضای بسیج استفاده شود.

یزدانی ادامه داد: برای تشکیل تمدن اسلامی که رهبر انقلاب در بجنورد به آن تاکید کردند ما در مجموعه بسیج هسته و جبهه‌های مقاومت خود را تشکیل می‌دهیم. این هسته‌ها بناست کلید طلایی حل مشکلات باشند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی در پایان گفت: امروز در انقلاب نیازمند فداکارای و مجاهده با پشتوانه مردم و جوانان با استعداد هستیم. رهبر انقلاب نیز همه را به بهره گیری از موتور محرک جوانان توصیه کرده اند. امروز جوانان بسیجی و اساتید بسیجی ما مانند شهید چمران هستند.
 
تصویرها
حجت‌الاسلام یعقوبی: دانشجویان خود را در جنگ رسانه‌ای ببینند/ گاهی نباید منتظر این و آن شورا بود
نمایش موجودیت‌ها