date_range دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۴:۳۵ ب.ظ

سایت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران رونمایی شد

سایت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران رونمایی شد

پایگاه اطلاع‌رسانی چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران صبح امروز در نشست هماهنگی رسانه‌ای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی شد.

سایت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران رونمایی شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمد حسین رنجبران مدیر روابط عمومی رسانه ملی در ابتدای نشست هماهنگی رسانه ای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از مدیران روابط عمومی نهادهای مختلف کشور برای حضورشان در این نشست گفت: امیدوارم بتوانیم ذره ای از آنچه در این ۴۰ سال انجام شده را در قاب رسانه ملی به نمایش بگذاریم‌.

او ضمن اشاره به تاکید عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی به برگزاری مراسم های جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: امروز و در این شرایط اجتماعی ما باید از این فرصت چهل سالگی برای امید افزایی به جامعه و نشان دادن اقتدار و مظلومیت ایران استفاده کنیم و بگوییم که در این چند ساله چه کرده ایم. چهل سالگی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا همت کنیم فارغ از جناح بندی های موجود، کارهای صورت گرفته در این ۴۰ سال را نیز به مردم معرفی کنیم، چرا که با این کار می توانیم باعث امید افزایی در جامعه شویم.

مدیر روابط عمومی صدا و سیما خطاب به مدیران روابط عمومی نهادهای مختلف اظهار کرد: بسیاری از ما آرشیوی از مطالب و مستنداتی از دستاوردهای انقلاب اسلامی داریم، ما می توانیم در کنار هم این مستندات را جمع آوری کنیم و با هم افزایی که داریم در اختیار هم قرار بدهیم، تا این تلاش ها را در قالب برنامه های مختلف تلویزیونی به مردم نشان دهیم.

رنجبران در پایان یادآور شد: انشالله به فضل خدا ما پایگاه اطلاع رسانی چهل سالگی را امروز در حضور اهالی رسانه و نهاد های مختلف کشوری رونمایی خواهیم کرد، شما این پایگاه را از آن خودتان بدانید، با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در کشور حاضریم تمام اطلاعاتی که می خواهید منتشر کنید را اعم از مکتوب و تصویری در این بستر نشر بدهید.

او در ادامه تاکید کرد: ما نمی گوییم تلویزیون ایرادی ندارد و گل بی عیب نیست، اما رهبر معظم انقلاب در دیداری که داشتند، بیان کردند؛ "بین مردم بروید و درد دلهای مردم را نشان دهید"، تمام تلاش ما این است که درد دلها و دغدغه های مردم را نشان دهیم، (خطاب به مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی) شما هم بین مردم بروید و با مردم باشید.

مدیر روابط عمومی صدا و سیما با بیان اینکه در حوزه سلامت به جهت اهتمامی که در موضوع حاکمیتی دارد همکاری نزدیکی با رسانه ملی داشت، ادامه داد: بهداشت در حوزه سلامت به عنوان یکی از زیرساخت های حوزه سلامت مطرح می شود، ما یادمان نرفته است که پیش از انقلاب پزشکان ما هندی یا بنگلادشی بودند، اما امروز شرایط ما به کل تغییر کرده است و امروز ما در خط اول پژوهش هستیم و در منطقه مقام اول را کسب کردیم و در دنیا در جایگاه ۱۴ قرار داریم.

او بیان کرد: ما در رسانه ملی باید از بستری استفاده کنیم که برای مردم باور پذیر و امید بخش باشد، تا این نشاط اجتماعی را مطرح کند. یکی از زمینه های همکاری ما با رسانه ملی در همین زمینه بوده است و امسال برنامه ای را با عنوان ۴۰ حکیم داریم.
تشکیل کارگروه های مختلف در آستانه برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی

محمودی مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه این نشست افزود: در سازمان تبلیغات اسلامی کارگروه های مختلفی در راستای برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی تشکیل شده و انتظار ما از عزیزانمان در روابط عمومی دیگر نهاد ها ،تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. ما نیاز داریم که دستاوردهای انقلاب را برای جوانان تبیین کنیم. به همین دلیل خواهش می کنیم هر کدام از ما در دستگاه های خودمان ، بتوانیم خروجی خوبی را داشته باشیم و بتوانیم این امانت الهی را به خوبی معرفی و این دستاوردها را تبیین کنیم.

همچنین در ادامه مراسم متقیان مدیر عامل خبرگزاری ایسنا ضمن اشاره به جایگاه عدد چهل و سرنوشت این عدد در تاریخ اسلام گفت: همیشه قبل از چهل سالگی سختی هایی وجود دارد و دوره تثبیت است، ما باید از چهل سال عزت و سربلندی و افتخار بگوئیم و نسل سوم و چهارم را با امام و‌انقلاب آشنا کنیم. اما دشمن خط و نشان کشیده است و می خواهد این چهل سالگی را بر ما تلخ کند .

وی ادامه داد:اگر دشمنان ما می گویند چهل سالگی انقلاب را نخواهید دید، باید کاری کنیم که انقلاب ما به دست امام زمان برسد و دشمنان ما این آرزو را به گور ببرند. دشمن ما امروز با مسائل اقتصادی به جنگ ما آمده است و رسما به نظام جمهوری اسلامی توهین می کنند. باید بدانیم که چهل سال خون شهدا بر گردن ماست و این چهل سالگی را باید با امید شروع کنیم.

او افزود: تمام تلاش دشمن ما این است که به ما بگویند ایران در این چهل سال به عقب رفته است.

سرتیپ پاسدار دانا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه برنامه تاکید کرد: انقلاب اسلامی به سادگی بدست نیامده و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی قهرمانان ما هستند و می توانند الگو و درس برای جوانان امروز ما باشند. ما گذشته بر این گروهک های فرقان، منافقین و ... را داشتیم و امروز با گروه های تکفیری و داعش و ریگی و .. روبرو شده ایم، ما توانستیم از همه این گروه ها بگذریم، و رزمندگان ما ابتکارات بسیار زیادی را به منصه ظهور رساندند.

او ادامه داد:ما از کشورهای قدرتمند دنیا چیزی کم نداریم و در بحث‌سلاح های نظامی پیشرفت چشمگیری داشتیم و توانستیم تجربیات هشت سال دفاع مقدس خود را به سوریه و یمن و‌عراق بفرستیم و آن ها هم موفق شوند.

سرتیپ پاسدار دانا بیان کرد: اگر ما این دستاوردها را برای جوانان درست تبیین کنیم، امید به آینده را بالا بردیم و افتخار ما گذشته و دستاوردهای انقلاب، مولفه های قدرت ما است که باید به آنها توجه داشته باشیم.

علی دارابی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما گفت:روابط عمومی و اصحاب رسانه و مطبوعات و خبرگزاری ها دو همسایه دیوار به دیوار هستند البته همسایه آشتی نه همسایه به قهر، درباره چرایی چهلمین سالگی انقلاب باید گفت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را باید به طور ویژه گرامی بداریم، چراکه در پاسخ به این پرسش دلایلی چون بازنمایی جایگاه و نقش انقلاب اسلامی در ایران، منطقه و جهان ضروری است. همچنین انقلاب اسلامی دارای پشتوانه مردمی گسترده و مردم سالاری دینی و الگو و اسوه ای برای مردم آزادی خواه برای خروج استبداد و استعمار است.

او با اشاره به نسل های مختلف جامعه و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: جابه جایی نسلها در ایران و انتقال قدرت به نسل سوم و چهارم از ضرورت تداوم حیات معنوی و انتقال ارزشها به نسلهای جدید است.

دارابی با بیان اینکه بحرانهای ساختگی یا شورشهای اجتماعی دشمنان شکل گرفته است، اظهار کرد: دشمن سعی دارد با اشاعه و ترویج فرهنگ و ارزشهای مغایر با منویات و اهداف حاکمیت خود را منجی نشان دهد که این جنگ روانی فضای افکارعمومی را دستخوش تغییرات و تحولات قرارمی دهد. در اینجا ما «رسانه ها و روابط عمومی ها» هستیم که باید در خط مقدم مقابله با رسانه های بیگانه باشیم . آنان به دنبال ایجاد یاس، ناامیدی، تیره و تار نشان دادن وضعیت کشور و برجسته سازی برخی از مشکلات هستند و ما «روابط عمومی ها و رسانه ها »هستیم که باید به صورت حرفه ای، مستدل، باورپذیر، کارآمد در عملیات روانی که دشمنان به راه انداخته اند موفق و سربلند بیرون آییم.

رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: دشمنان ما تلاش سازمان یافته ای دارند تا با بیش از 290 شبکه ماهواره ای خارجی زبان که علیه ایمان و باورهای جامعه ایرانی شکل گرفته است،رژیم پهلوی را تطهیر کنند و چهل سال افتخار، خدمت، پایداری، مقاومت، پیشرفت ملت ایران را انکار کنند. در همین راستا برگزاری چهل سالگی انقلاب اسلامی فرصتی است که همه به راه طی شده افتخار کنیم و به مسیر چشم اندازی که در آینده داریم امیدوار باشیم .

باید بدانیم دستاوردهای بزرگ در سایه انقلاب اسلامی برای ملت ایران رقم خورده است.

دارابی با بیان اینکه ستاد چهل سالگی انقلاب اسلامی و صداوسیما از سال ۱۳۹۵ شکل گرفته است، گفت: سازمان صداوسیما با درک‌ این ملاحظات و اهمیت ، مقدمات تشکیل ستاد را از اواسط سال 1395 فراهم کرد، به گونه ای که در همه مراکز استان ها تا پایان سال 95 ستاد تشکیل شد.

او با بیان اینکه با تشکیل ستاد مرکزی در سازمان و باحضور نمایندگان معاونت های بخش های ذیربط سیاستگذاری، برنامه ریزی و تولید و ساخت برنامه ها در دستورکار قرارگرفت، گفت: سازمان صداوسیما با 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی که به بیش از 35 زبان فراملی برنامه تولید و پخش می کند بخشی از ویژه برنامه های خود را مدتی است آغاز و به تدریج، سایر برنامه ها را از قاب تلویزیون و پژواک رادیو تماشا، خواهید شنید.

معاون امور استان های صدا و سیما بیان کرد: در ذیل برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی «مستند کارنامه انقلاب» در هر استان از سوی شبکه های سراسری و استانی، کارنامه انقلاب را در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی در شبکه های سراسری بررسی می کند و در بخش نمایشی چند سریال و مجموعه های نمایشی و فیلم های تلویزیونی ( تله فیلم) در شبکه های استانی و سراسری در حال تولید و آماده سازی است. همچنین مستند مشاهیر، مفاخر و پیشگامان انقلاب اسلامی در سطح استان ها و شبکه های ملی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است؛نشست هماهنگی رسانه ای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور علی دارابی رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در صدا و سیما و همچنین مدیرعاملان و نمایندگان نهادهای مختلف، امروز دوشنبه هشتم مرداد ماه، در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

تصویرها
سایت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران رونمایی شد
نمایش موجودیت‌ها