date_range پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۷:۳۷ ق.ظ

جام جهانی 2018 سربلندی یوزهای ایرانی مقابل تیم منتخب جهان

جام جهانی 2018 سربلندی یوزهای ایرانی مقابل تیم منتخب جهان
دسته خبری: ورزش|فوتبال

ایران علیرغم بازی فوق‌العاده‌ای که به نمایش گذاشت بازنده بازی بود.

جام جهانی 2018 سربلندی یوزهای ایرانی مقابل تیم منتخب جهان

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی کشورمان در دومین بازی‌اش در جام جهانی به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا رفت.

ایران در بازی اولش مراکش را شکست داده و اسپانیا هم با یک امتیازی که مقابل پرتغال به دست آورده پا به این میدان گذاشته است .

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، سید مجید حسینی، مرتضی پور‌علی‌گنجی، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد، وحید امیری و سردار آزمون

 

ترکیب اسپانیا

داوید دخئا، دنی کارواخال، جرارد پیکه، سرخیو راموس، جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، ایسکو، آندرس اینیستا، لوکاس واسکتس، داوید سیلوا و دیگو کاستا

 

اسپانیا با پاس کاری‌های متعدد سعی در باز کردن دروازه ایران داشت اما در دقایق ابتدایی نتوانستند خطر جدی روی دروازه کشورمان ایجاد کنند.

در دقیقه 6 بازی فرصت خوبی برای بازیکنان ما ایجاد شد، حاصل آن یک ضربه ایستگاهی در گوشه محوطه جریمه بود. حاج صفی توپ را به سمت دروازه اسپانیا ارسال کرد اما مدافعان اسپانیا توپ را برگشت دادند.

پاس های پی در پی اسپانیایی‌ها در طول بازی ادامه داشت و ایران هم طبق انتظار فقط در دفاع کار کرد. در دقیقه 36 بازی ایران صاحب یک ضربه کرنر شد که توپ را مدافعان اسپانیا برگشت دادند. در همین دقیقه احسان حاج صفی روی زمین افتاد و بازی برای دقایقی متوقف شد. در دقیقه 38 دیگو کاستا با بیرانوند برخورد داشت که این برخورد با دخالت داور به پایان رسید. در دقیقه 40 بازی پاس های متوالی اسپانیایی‌ها آن ها را صاحب یک موقعیت بسیار خو کرد که خوشبختانه توپ اینستا تبدیل به گل نشد.  

در دقیقه 52 بازی شوت فوق العاده کریم انصاری فرد به سمت دروازه دخه‌آ با فاصله بسیار کمی به بیرون رفت. بعد از موقعیتی خوبی که ایران داشت دیگو کاستا در دقیقه 53 بازی گل اول بازی را به ثمر رساند و اسپانیا را از ایران پیش انداخت.

در دقیقه 60 بازی ایران فرصت گلزنی داشت که ضربه سر خطرناک طارمی به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

در دقیقه 62 این دیدار ایران به گل رسید ولی داور آن را مردود اعلام کرد تا همه مردم ایران ناراحت باشند. حیف شد که گل ایران قبول نشد .

. در دقیقه ۶۵ این دیدار ضربه عزت‌اللهی به گل تبدیل شد ولی داور آن را آفساید اعلام کرد

تعویض برای ایران در دقیقه ۶۹؛ میلاد محمدی به جای احسان حاج صفی وارد زمین شد. جهانبخش به جای انصاری فرد به بازی آمد.

در دقیقه 70 ایران صاحب موقعیت بسیار خوبی شد که مهدی طارمی یک گام کم آورد و  توپ متاسفانه تبدیل به گل نشد.

ایران جانانه حمله کرد و جانانه دفاع کرد. وحید امیری بعد از اینکه به پیکه لایی زد سانتر زیبایی برای طارمی کشید که ضربه سر او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در دقیقه 85 قدوس به جای تمیری به بازی آمد. ایران علیرغم بازی فوق‌العاده‌ای که به نمایش گذاشت با نتیجه یک بر صفر از اسپانیا شکست خورد. 

تصویرها
جام جهانی 2018 سربلندی یوزهای ایرانی مقابل تیم منتخب جهان
نمایش موجودیت‌ها