date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۸:۱۶ ب.ظ

پروژه عبور از روحانی به اسحاق رسید

پروژه عبور از روحانی به اسحاق رسید
دسته خبری: سیاست|دولت

سخنان روز گذشته معاون اول رئیس‌جمهور با واکنش‌های فراوانی همراه شد؛ اما به‌راستی جهانگیری با گفتن چنین اظهاراتی در این برهه زمانی به دنبال چیست؟

پروژه عبور از روحانی به اسحاق رسید

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری دانشجو، «حتی منشی‌ام را هم نمی‌توانم عوض کنم». این بخشی از صحبت‌های اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در همایش ملی صنعت است. اما از این سخنان نباید تعجب کرد. برخی از تحلیل‌گران سیاسی این جمله جهانگیری را مهم‌ترین کنش سیاسی او بعد از حضور در انتخابات ۹۶ می‌دانند. اهمیت این سخن شاید مهم‌تر از رایزنی او برای تصویب FATF و دلار ۴۲۰۰ موسوم به دلار جهانگیری باشد. از این رو واکاوی این سخنان حرکتی تعیین‌کننده برای ترسیم آینده سیاسی آقای معاون اول را به همراه خواهد داشت.

اما به راستی «اسحاق جهانگیری» به دنبال چیست؟ چه شده است که حتی جهانگیری یارغار روحانی که نقش نامزد پوششی او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را ایفا کرد این‌گونه سخن می‌گوید؟

به راستی چه اتفاقی در دولت دوازدهم افتاده که اصلاح‌طلبان که روزگاری جهانگیری را لطف خود به روحانی می‌دانستند و با جمله «و ما به او اسحاق را دادیم» به نوعی این لطف را به روحانی گوشزد می‌کردند اکنون درصدد برائت از دولت دوازدهم افتاده‌اند؟

برای پاسخ به این سوال به سراغ محمدزعیم‌زاده رفتیم. زعیم زاده معتقد است که پروژه مرز‌بندی اسحاق جهانگیری با حسن روحانی بخشی از پروژه عبور اصلاح‌طلبان از روحانی است.

منبع: فارس

تصویرها
پروژه عبور از روحانی به اسحاق رسید
نمایش موجودیت‌ها