date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۲:۳۴ ق.ظ

یک مقام مسئول خبر داد تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال

یک مقام مسئول خبر داد تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال

مدیرکل بندر امیرآباد از افتتاح اسکله رورو این بندر به منظور اتصال دریا به شبکه ریلی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

یک مقام مسئول خبر داد تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سیاوش رضوانی در همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با بیان اینکه توسعه بنادر توانمندی‌های اقتصادی یک کشور را نشان می‌دهد، گفت: اهداف برگزاری این همایش ارائه راهکار برای چالش‌های موجود بر سر راه توسعه صادرات محصولات تولید داخل از بنادر شمالی کشور به کشور‌های حاشیه دریای خزر است.

وی از دیگر محور‌های این همایش را رسیدگی به نقش بنادر و کیفیت آن‌ها در افزایش صادرات، نقش قوانین مرتبط با مناطق ویژه اقتصادی برای توسعه فعالیت‌های تجار و بازرگانان و سرمایه گذاری در بنادر شمالی کشور عنوان و اظهارکرد: افزایش صادرات می‌تواند گردش مالی بنادر و در نتیجه توسعه یافتگی آن‌ها را افزایش دهد.

مدیرکل بندر امیرآباد ادامه داد: باید تنوع کالا در بنادر شمالی کشور را از طریق صادرات و ترانزیت افزایش دهیم که در مرحله اول بحث صادرات را در درجه اهمیت قرار داده ایم و در مراحل بعدی به موضوع ترانزیت از بنادر شمالی کشور به ویژه بندر امیرآباد توجه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه کشور‌های حاشیه دریای خزر به کالا‌های تولید و فرآوری شده در ایران به دلیل کیفیت خوبی که این کالا‌ها دارند علاقه زیادی دارند، گفت: این موضوع سبب افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور به کشور‌های حاشیه دریای خزر شده است که یک نمونه آن‌ها دستیابی به رکورد ۲۲۵ هزار تن کالا در سه ماهه اول امسال از بنادر شمالی بوده است.

رضوانی حجم صادرات کالا از بندر امیرآباد در سال ۹۶ را قریب به ۵۰۰ هزار تن معرفی کرد و افزود: از دیگر موفقیت‌های بندر امیرآباد در سال گذشته توسعه زیرساخت‌های بندری بوده است.

مدیرکل بندر امیرآباد تصریح کرد: تا پایان سال جاری اسکله رورو بندر امیرآباد که اسکله‌ای برای اتصال بندر به شبکه ریلی است راه اندازی می‌شود و از این اسکله صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خصوص صیفی جات و مرکبات به کشور‌های حاشیه دریای خزر افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری هدف گذاری کرده ایم تا ۲۵ درصد از خدمات بندر امیرآباد به فعالان اقتصادی به صورت الکترونیکی ارائه شود.
تصویرها
یک مقام مسئول خبر داد تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال
نمایش موجودیت‌ها