date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۸:۰۱ ق.ظ

استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با دانشجو: وظیفه استاد انقلابی القا امید به دانشجویان است/ دستگاه‌های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه‌ها را دارند

استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با دانشجو: وظیفه استاد انقلابی القا امید به دانشجویان است/ دستگاه‌های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه‌ها را دارند

استاد دانشگاه گلستان با بیان اینکه وظیفه ما القا امید به دانشجویان است، گفت: یک استاد انقلابی در دانشگاه نمی‌تواند فرمول‌ها را توضیح بدهد و باید دانشجویان را به لحاظ انقلابی به فضائلی رساند تا جهان شناس باشند.

استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با دانشجو: وظیفه استاد انقلابی القا امید به دانشجویان است/ دستگاه‌های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه‌ها را دارند

حسنعلی، سلمانیان استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در رابطه با ویژگی استان انقلابی گفت: ویژگی استاد انقلابی با توجه به آسیب شناسی که از اول انقلاب تا الان داشتیم و با توجه به صحبت‌های امام و خواسته‌هایی که مردم در جریان انقلاب داشتند و آموزه‌های دینی قابل تبیین است.

وی ادامه داد: استاد انقلابی وظیفه اصلی اش فقط تعلیم و آموزش نیست هر چند آموزش و تعلیم مباحث علمی هدف اصلی دانشگاه هست، جمله‌ای از حضرت امام هست که می‌فرمایند که باید دانشگاه را اسلامی کنیم هر چند بعضی از روشنفکران این را به سخره می‌گیرند اسلامی شدن یعنی این که استاد تلاش کند دانشجویان را باورمند به اراده خدا کند.

استاد دانشگاه گلستان بیان کرد: وقتی به قرآن نگاه می‌کنید اقوام پیشین را یادآوری می‌کند اینکه هر قومی نهایتا یک یا دو مورد  گران فروشی و عمل منافی عفت، بت پرستی و مخالفت با انبیا را داشته است و موضوعاتی شبیه این را خلاف وعده می‌دادند، اما امروز تمدن غرب تمام گناهان اقوام گذشته را انجام می دهد.

سلمانیان ادامه داد: یک استاد انقلابی در دانشگاه نمی‌تواند فرمول‌ها و مسائل را توضیح بدهد باید دانشجویان را به لحاظ انقلابی به فضایلی رساند تا جهان شناس باشند بدانند در کدام نقطه جغرافیایی زندگی می‌کنند و این مسیری که طی کرده اند تا به امروز چه مسیری بوده از کجا گذشته اند و کجای جغرافیای بشری هستند این اصالت دانشجویی را باید به دانشگاه القا کنند متاسفانه ما کمتر مشاهده کردیم که آن اصالت دانشجویی القاء شود.

وی افزود: نکته دیگراین که متاسفانه امروز دستگاه‌های غربی دائما ناامیدی را القا می‌کنند اینکه ما نمی‌توانیم ما جهان سومی هستیم گرانی هست گاهی اوقات می‌بینید یک سری موضوعات را بهانه می‌دهد می‌گوید اختلاس هست و با فلانی برخورد نمی‌کنند فلان مسئول نتوانست مشکلات ما را حل کند این دلایل هم مزید بر علت هست.

استاد دانشگاه گلستان گفت: وظیفه دیگر این است که استاد انقلابی امید را القا کند و ما به شدت نکات امیدبخش فراوان داریم. حضرت امام می‌فرمایند که قوم مغول به این کشور حمله کرد، اما نتوانست مغول تاثیر منفی بر روند فرهنگ دینی ما بگذارد، چون مغول فقط سازه و سخت افزار و شهر‌های ما خراب کرد، اما فکر ما را از بین نبرد.

سلمانیان افزود: استعمار با برنامه وارد شد و مهمترین برنامه اش این بود که به شما القا کرد نمی‌توانید، یک استاد دانشگاه با توجه به رسالتی که انقلاب دارد باید القا کنید که ما می‌توانیم جمله‌ای حضرت امام دارد که می‌فرماید فکر شرقی اسلامی از غربی کم ندارد رسالت دیگر استاد انقلابی این است که دائما القا کند ما می‌توانیم و غرب این گونه که می‌نماید قدرتمند نیست اگر ما می‌توانیم را نتوانیم القا کنیم متخصص نمی‌توان بار آورد اگر متخصص هم باشد می‌گوید اینجا نمی‌شود زندگی کرد باید جای دیگر برود اگر یک استاد دانشگاه نتواند القای امید و این که ما می‌توانیم را داشته باشد به نظر من این استاد انقلابی نخواهد بود.

این استاد انقلابی در رابطه با اینکه  چرا جریان‌های غربی قصد دارند که رابطه بین اساتید انقلابی و دانشجویان را به هم بزنند و از این به هم زدن چه نفعی می‌برند، بیان کرد: حضرت امام می‌فرمایند شما ببینید به کدام روحانی بیشتر حمله می‌شود از جانب دستگاه استکبار به آن روحانی حمله می‌شود که درصدد است اسلام را برای مردم جذاب نشان بدهد اسلام را می‌خواهد برای مردم عقلانی و باورپذیر نشان دهد.

وی بیان کرد: به تعبیر دیگر اگر یک استاد ریاضی یا جغرافیا یا هر استاد دیگری اگر خوب درس ندهد از جغرافیا شاید بدش بیاید به زندگیش ضرری ندارد اما درس‌های اعتقادی و اسلامی باید بچه‌ها را باورمند و دوستدار دین قرار بدهیم به همین جهت فراتر از یک فضای آموزشی صرف باید با بچه‌ها ارتباط برقرار کنی ارتباطات عاطفی برقرار کنیم تا علاقه مندی ایجاد شود.

سلمانیان گفت: ما در یک ترم نمی‌توانیم به همه سوالات دینی جواب بدهیم فقط می‌توانیم باورمند و علاقه‌مند کنیم و بتوانیم به این‌ها بگوییم اسلام عقلانی عاطفی و پاسخگو است باید جذبشان کنیم در این جذب انجام دادن فراتر از فضای کلاسیک باید کار‌های محبت آمیز انجام بدهیم این اصل ماجرا است خیلی از افراد این کار را انجام می دهند.

این استاد انقلابی گفت: باید از انقلاب اسلامی دفاع کنیم از این که چرا انقلاب کردیم از این که دوره سیاهی بود حکومت منحوسی بود از این که این نظام فوق العاده است ما دفاع می‌کنیم برای بعضی‌ها این سنگین است یک مومیایی پیدا می‌کنند معلوم نیست کجاست، سر کلاس به دانشجویان می‌گویم خاطرات خاندان پهلوی را بخوانید می‌فهمید که  چه قدر کثیف بودند در کثافت پهلوی شکی نیست اکر بگویید خوب بودند پس سی و اندی که انقلاب کردند نفهمیدند که حتی یک سیلی هم  برای مبارزه نخوردند.

استاد دانشگاه گلستان گفت: حتی کمونیست‌ها با پهلوی مشکل داشتند حتی مردم ایران جشن گرفتند وقتی که پهلوی پدر و پسر از ایران رفتتند مردم جشن گرفتند یعنی خیلی واضح است منتهی آنقدر تبلیغات زیاد است که ما مجبوریم حتی بیان کنیم که چرا انقلاب کردیم وقتی بیان می‌کنید چرا انقلاب کردید برای بعضی‌ها سنگین است بعضی‌ها که با نظام اسلامی مشکل دارند سنگین است اگر یک استاد  این مسائل را با مطالعه و خیلی جذاب برای بچه‌ها مطرح کند و موجب شود بگوید بچه‌ها اتفاقا خیلی اوقات صحبت می‌کنیم این‌ها را ضبط می‌کنند برای رفقایشان بگویند.

وی در رابطه با دشمنی برخی با نیروهای انقلابی، خاطرنشان کرد: جایگاه مطالعه در بین دانشجویان با گسترش فضای مجازی و تلگرامی کمتر شده است، ما به دانشجویان توصیه می‌کنیم این کتاب‌ها را بخوانید من برای شبهات مختلفی که در فضای مجازی است وقت فراوانی می‌گذارم، به نظر کسانی که با انقلاب مشکل دارند هر کسی که بخواهد دفاع از انقلاب کند او را مورد حمله قرار می‌دهند و خیلی دور از انتظار مسئله را نمی‌بینم.
 
تصویرها
استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با دانشجو: وظیفه استاد انقلابی القا امید به دانشجویان است/ دستگاه‌های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه‌ها را دارند
استاد دانشگاه گلستان در گفتگو با دانشجو: وظیفه استاد انقلابی القا امید به دانشجویان است/ دستگاه‌های غربی قصد گسترش ناامیدی در دانشگاه‌ها را دارند
نمایش موجودیت‌ها