date_range سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۵۱:۰۰ ب.ظ

ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم

ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که برنامه‌ای برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران ندارد.

ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که برنامه‌ای برای دیدار با رئیس جمهور ایران ندارد.

ترامپ در توئیتی نوشت: با وجود درخواست‌ها، من برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده این اتفاق بیفتد. من مطمئنم که او (روحانی) مردی کاملا دوست داشتنی است!

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور که برای شرکت در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، شب گذشته (روز دوشنبه به‌‌وقت محلی) در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا و در پاسخ به این سؤال که "آیا در نیویورک دیداری بین شما و ترامپ انجام می‌گیرد؟"، گفت: برنامه‌ای برای دیدار نداریم. اگر کسی علاقه به مذاکره، گفت‌وگو و پیشرفت در روابط دارد، از حربه تحریم و تهدید استفاده نمی‌کند. زمانی که دولتی همه توان خود را علیه دولت دیگر به‌کار می‌گیرد، معنایش این است که اراده لازم برای حل‌وفصل مسائل ندارد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی از رئیس‌جمهور سؤال کرد: تمایل دارید چه چارچوب و شرایطی از طرف آمریکا مشاهده کنید تا زمینه چنین جلسه‌ای فراهم و گفتگوها آغاز شود؟

حجت ‌الاسلام روحانی گفت: آمریکا ابتدا باید همان پلی را که با تهدید، تحریم و خروج از برجام تخریب کرده بسازد تا ما به شرایط اول برگردیم تا به این ترتیب فضای مناسبی ایجاد شود و دو کشور بتوانند برای آینده خودشان برنامه‌ریزی بکنند.

انتهای پیام/ 411

تصویرها
ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم
نمایش موجودیت‌ها