date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ترامپ: عربستان سعودی متحد ما علیه ایران است

ترامپ: عربستان سعودی متحد ما علیه ایران است

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز روز چهارشنبه بار دیگر بر حمایتش از عربستان سعودی، علی‌رغم انتقادها از این کشور به دلیل ناپدید شدن و ترور احتمالی «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود تاکید کرد.

ترامپ: عربستان سعودی متحد ما علیه ایران است

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس ، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز روز چهارشنبه بار دیگر بر حمایتش از عربستان سعودی، علی‌رغم انتقاد‌ها از این کشور به دلیل پرونده ناپدید شدن «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود تاکید کرد.

ترامپ با بیان اینکه «ما به عربستان سعودی نیاز داریم» مقابله با تروریسم و ایران را حیطه‌هایی دانست که واشنگتن خواستار همکاری با ریاض درباره آن‌ها است.

او در پاسخ به این سوال که دولت او چه واکنشی به ماجرای ترور احتمالی خاشقچی نشان خواهد داد، گفت: «بستگی به این دارد که پادشاه یا ولیعهد [عربستان]خبر داشتند یا خیر. اگر آن‌ها از این خبر داشتند، اتفاق بدی است.»

ترامپ گفت: «عربستان سعودی متحد ما علیه ایران است. آن‌ها متحد فوق‌العاده‌ای برای من بوده‌اند.»

او همچنین بار دیگر تاکید کرد توقف قرارداد‌های تسلیحاتی آمریکا با عربستان سعودی تنها به آمریکا لطمه خواهد زد. ترامپ در پاسخ به سوالی در این باره گفت: «مگر می‌خواهیم به کشور خودمان لطمه بزنیم؟»

ترامپ در روز‌های گذشته هم پیشنهادات برای توقف فروش سلاح به عربستان سعودی به دلیل نقش حاکمان این کشور در قتل احتمالی خاشقچی را رد کرده است.

منبع: فارس

تصویرها
ترامپ: عربستان سعودی متحد ما علیه ایران است
نمایش موجودیت‌ها