date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۴:۰۰ ب.ظ

قیمت طلا با کاهش بیشتر ارزش دلار افزایش یافت

قیمت طلا با کاهش بیشتر ارزش دلار افزایش یافت

سایت طلا: قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز سه‌شنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا قرار گرفته و با افزایش نسبی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1348 دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی با 0.1 درصد کاهش روبرو شده و به 89.38 واجد رسیده است.

بر اساس این گزارش تنش های سیاسی در عرصه بین المللی همچنان ادامه دارد. آمریکا روز دوشنبه روسیه را متهم کرده است که اجازه ورود بازرسان بین المللی به شهر دومای سوریه را نداده است.

آمریکا مدعی شده است که روسیه و سوریه در حال از بین بردن شواهد مربوط به حملات شیمیایی اخیر در شهر دوما هستند. روسیه و سوریه این ادعا را رد کرده اند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا تاکید کرده است که ترامپ اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه را به تاخیر انداخته است. به نظر می رسد در صورتی که روسیه اقدامات تحریک آمیز بیشتری را علیه واشنگتن انجام دهد، کاخ سفید تحریم های جدیدی را اعمال می کند.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد میزان ذخایر طلای قزاقستان در ماه مارس با 3.1 تن افزایش به 310 تن رسیده است. ذخایر طلای آرژانتین نیز در این مد ت با 6.8 تن کاهش به 55 تن رسیده است.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصاد ی چین آمریکا و آلمان طی ساعات آینده تاثیر مهمی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

نمایش موجودیت‌ها