date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پورابراهیمی: بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد/ لاریجانی: این موضوع را پیگیری می‌کنم

پورابراهیمی: بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد/ لاریجانی: این موضوع را پیگیری می‌کنم
دسته خبری: سیاست|مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد و باید به رئیس‌جمهور تذکر داد.

 محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصاد ی طی تذکری در صحن علنی امروز چهارشنبه (25 بهمن ماه) با بیان اینکه امروز وضعیت نگران‌کننده‌ای در بازار ارز وجود دارد، گفت: در هفته‌های گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح بازار ارز، ارزش پول ملی حدود 25 درصد طی این روزها کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این وضعیت اثر منفی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی به واسطه سرمایه‌گذاری داشته و همچنین آثار تورمی را هم درپی داشته است.

نماینده مردم کرمان و راور تاکید کرد: دولت پیش از این اعلام کرده بود که توانسته نرخ تورم را کاهش دهد، اما وضعیت کنونی این اظهارات را دچار چالش کرده است.

وی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس اظهار کرد: از شما می‌خواهیم به این موضوع ورود کنید، زیرا به نظر می‌رسد بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد و شما باید به رئیس جمهور تذکر دهید.

رئیس کمیسیون اقتصاد ی تصریح کرد: بازار ارز قابل مدیریت است و معتقدم این عددهای قابل مبادله، عدد واقعی نیست و امروز یک حباب در قیمت دلار ایجاد شده و تقاضای روانی را درپی داشته است.

پورابراهیمی خطاب به لاریجانی تاکید کرد: خواهش می‌کنم به این موضوع ورود کنید، ما اکنون جلساتی را در کمیسیون اقتصاد ی گذاشته‌ایم و جلسات کارشناسی هم قابل احصاء است.

لاریجانی در پاسخ به تذکر پورابراهیمی گفت: اصل موضوعی که فرمودید مهم است، بانک مرکزی باید توضیحاتی را درباره نرخ ارز داشته و برای آن راهکاری ارائه کند.

رئیس مجلس تاکید کرد: اینکه کمیسیون اقتصاد ی پیگیری می‌کند خوب است، بنده هم پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم.

نمایش موجودیت‌ها