date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

100 هزار نفر امروز از مرز مهران تردد کردند

100 هزار نفر امروز از مرز مهران تردد کردند
دسته خبری: سیاست|دولت

ایلام - استاندار ایلام گفت: 100 هزار نفر از زائران اربعین امروز از مرز بین‌المللی مهران تردد کردند.

قاسم سلیمانی دشتکی سه شنبه شب در نشست ستاد اربعین استان ایلام با حضور وزیر اطلاعات با اشاره به وقوع توفان ۲ شب گذشته در مهران، افزود: اگر چه توفان سختی در مهران اتفاق افتاد و زائران و ما را به دردسر انداخت اما مردم پای کار آمدند و جانانه در مقابل توفان ایستادند.
وی ادامه داد: جا دارد از همه مسئولان و دست اندر کاران و بخصوص از مردم که در همه صحنه ها سنگ تمام گذاشته اند تشکر کنم و به راستی اگر این تلاش شبانه روزی مردم و مسئولان در شب حادثه نبود این توفان تبدیل به فاجعه می شد.
وی افزود: در آن شب مردم یک حماسه خلق کردند و درب خانه های خود را مثل همیشه به روی زائران باز کردند بطوریکه در شهر کوچک مهران حدود ۱۲ هزار نفر و در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر در آن شب سخت اسکان داده شد.
استاندار ایلام گزارشی از وضعیت تردد زوار در اربعین امسال ارائه داد و گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد داشته اند و پیش بینی می شود تا پایان شب این میزان به بیش از ۱۳۰ هزار نفر برسد.
وی میزان کل ترادد زائران از مرز مهران را تا امروز بیش از ۵۷۴ هزار نفر اعلام و پیش بینی کرد: این آمار بطور تصاعدی تا روز اربعین ادامه داشته باشد.
رئیس ستاد اربعین استان ایلام به تدوین سند جامع اربعین اشاره کرد و افزود: سند جامعه اربعین نهایی شده است و به زودی ارائه می شود.
وی به تشکیل دفتر کنسولگری در ایلام اشاره و اظهار کرد: علاوه بر این در حوزه امنیتی اقدامات بسیار خوبی ازجمله ایجاد شش لایه امنیتی و پوششی، ۱۲ دستگاه ایکس ری، مانیتورینگ قوی، ۱۰۰ گیت در مرز هم باعث تسهیل در تردد زوار شده و هم ضریب امنیت زائران را بالا برده است.
سلیمانی دشتکی به بهبود زیرساخت های استان ایلام اشاره و اظهار کرد: تاکنون بالغ بر ۱۳۰ کیلومتر جاده اصلی و بزرگراه طی یک سال گذشته ایجاد شده است.
وی ادامه داد: ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری، ۱۲ کیلومتر کنارگذری غربی مهران و ۱۰ کیلومتر انسداد مرزی گوشه ای دیگر از اقدامات انجام شده در اربعین امسال است.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه به تشکیل ۳۴۰ موکب مردمی در اربعین امسال اشاره کرد و گفت: این موکب ها بصورت واحد در ۳۴ مجتمع مدیریت می شوند.
سلیمانی دشتکی هدف از ایجاد این مجتمع ها را جلوگیری از ریخت و پاش و اسراف مواد غذایی، جلوگیری از خطرات احتمالی و خدمات دهی و پذیرایی بهتر و بیشتر به زائران اعلام کرد.
حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ظهر سه شنبه از مرز مهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان تردد زوار اربعین قرار گرفت.
وی قرار است در جلسه ستاد اربعین در پایانه مرزی مهران شرکت کند./ایرنا

نمایش موجودیت‌ها