date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۰۰:۰۶ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

شاخص بورس سبز ماند

شاخص بورس سبز ماند
دسته خبری: اقتصاد|بورس

تهران- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) 103 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم 212 هزار و 851 واحد رسید.

در معاملات امروز سه میلیارد و ۳۳۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال در ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۴۰۰ واحد افزایش به ۴۷ هزار و ۱۴۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۷۷ واحد افزایش به ۳۲ هزار و ۷۱۶ واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور نیز با ۲۸۰ واحد افزایش به رقم ۲۳۹ هزار و ۶۷۷ واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۵ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۷۷۵ واحد افزایش داشت.
در بین همه نمادها، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۴۴ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۲۹ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۵۵ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) با ۱۲۵ واحد، پتروشیمی فجر (بفجر) با ۸۸ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۴ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.
در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، سیمان تهران، پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودروی ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۶۹۸ میلیون و ۶۵۸هزار برگه سهم به ارزش هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

* آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۰ واحد افزایش داشت و به رقم ۲ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.
در این بازار یک میلیارد و ۲۷۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶هزار و ۷۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.
نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، نفت ایرانول (شرانول)، نفت پاسارگاد (شپاس) و توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل پالایش نفت شیراز (شراز)، گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) و بهمن دیزل (خدیزل) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند./ایرنا

نمایش موجودیت‌ها