date_range پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۰:۰۰ ب.ظ

شهردار سنندج: اجازه تردد تانکرهای سوخت غیراستاندارد نباید داده شود

شهردار سنندج گفت: کامیون حامل مازوت که در حادثه ترمینال سنندج تصادف کرد جزو کامیون‌های چینی و غیر استاندارد بود که باید اجازه تردد آنها داده نشود چون اکثرا مشکل ترمز دارند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حشمت الله صیدی روز پنج شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که با دستور کار حذف نقاط حادثه خیز استان برگزار شد، اظهار کرد: محل حادثه ترمینال سنندج کمربندی نیست و بلوار است که در گذشته و قبل از احداث آن، کامیون‌ها از خیابان گلشن تردد می‌کردند و باعث ترافیک و خطرات بسیاری شده بود که بلوار دکتر حسینی توسط مهندسان و با استانداردهای روز دنیا طراحی و احداث شد.

وی افزود: حداکثر شیب مجاز در این مکان هشت درصد است که شیب فعلی آن هفت و شش دهم درصد بوده و استاندارد است.

شهردار سنندج عنوان کرد: عملیات تعریض را در این مکان شروع کرده‌ایم و مکان دسترسی به تعویض پلاک هم در این مکان تغییر می‌کند.

وی تصریح کرد: کامیون حامل مازوتی که در حادثه ترمینال سنندج تصادف کرد جزو کامیون‌های چینی و غیر استاندارد بود که باید اجازه تردد آنها داده نشود چون اکثرا مشکل ترمز دارند.

صیدی گفت: تابلوهای لازم هم در بلوار دکتر حسینی نصب شده که اگر راننده رعایت می‌کرد شاهد این حادثه نبودیم.

وی ادامه داد: به جای اینکه شهرداری را مقصر بدانیم باید به فکر احداث کنارگذر باشیم تا دیگر شاهد اتفاقات این چنینی نباشیم.

شهردار سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: کمربندی بهشت محمدی از چند سال پیش در شورای ترافیک مصوب شده که راهداری متولی آن است چون کارکرد برون شهری دارد و شهرداری متولی آن نیست که باید این مصوبه مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ورودی سنندج - دیواندره هم که یکی دیگر از نقاط حادثه خیز است در حال انجام بوده و به صورت تعریض و ایجاد میدان انجام می‌شود.

رئیس شورای شهر سنندج هم در این جلسه اظهار کرد: یک از ایراداتی که به حادثه ترمینال مسافربری سنندج می‌گرفتند شیب بلوار دکتر حسینی بود در صورتی که میزان این شیب استاندارد است .

جلال شریعتی، خواستار جلوگیری از تردد تانکرهای حامل سوخت در شهر سنندج شد و گفت: امیدواریم فرماندار و نمایندگان مجلس و سایر مسئولان استانی تدبیری برای این مسئله بیندیشند تا دیگر شاهد اتفاقات ناگواری همچون حادثه ترمینال سنندج نباشیم.انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها