date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۰:۰۰ ب.ظ

دانلود مستند شهر مدفون پمپی (Pompeii Uncovered) با دوبله فارسی و لینک مستقیم

در این مقاله مستند شهر مدفون پمپی (Pompeii Uncovered) را می‌توانید با دوبله فارسی و لینک مستقیم دانلود کنید. این مستند در مورد شهر مدفون شده زیر خاک پمپی ایتالیا است که حالا به یکی از میراث جهانی یونسکو تبدیل شده است.

پمپی یکی از شهرهای دوران باستان واقع در ایتالیا است که نزدیک به 80 سال پس از میلاد مسیح بحران وحشتناکی را تجربه کرد. در حالی که یک آتشفشان بسیار بزرگ به نام وزوو در آن منطقه به عنوان خطرناک‌ترین آتشفشان قاره سبز فعال بوده است، در آن زمان، هیچکس تا قرن‌ها از وجودش اطلاعی نداشته است. آتشفشان بسیار بزرگی که در آستانه‌ی هشتامین سال پس از میلاد مسیح فوران می‌کند و تمام شهر را در زیر کوه پنهان می‌کند.

پمپی در نزدیکی ناپل ایتالیا واقع شده است. در حال حاضر نیز آثار بسیاری از بناها و مردمان آن زمان پمپی وجود دارد که همگی توسط آتشفشان کوه وزوو ویران شده‌اند. تا پیش از آن همگان تصور می‌کردند که مردم شهر پمپی به جهت استشمام گازهای سمی منتشر شده از آتشفشان جان سپرده‌اند، اما بعدها محققان متوجه شدند که حرارت بالای مواد مذاب و سنگ‌ها باعث از بین رفتن آن‌ها شد.

دانلود مستند شهر مدفون پمپی (Pompeii Uncovered) با دوبله فارسی و لینک مستقیم

شهر مدفون پمپی بیش از 1500 سال در زیر خاک و خاکستر مدفون بود تا در سال 1599 محققان سرانجام به صورت اتفاقی موفق به کشف آن شدند. در حال حاضر شهر مدفون پمپی به عنوان یک شهر تاریخی جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود که حالا سالانه بیش از 2 میلیون بازدیدکننده را جذب خود می‌کند.

با مستند شهر مدفون پمپی به این شهر تاریخی سفر کنید

کانال جهانی نشنال جئوگرافیک چندی پیش مستندی را تحت نام « شهر مدفون پمپی » یا به انگیسی “Pompeii Uncovered” به تولید رساند. در این مستند محققانی را نشان می‌دهد که به طور کامل ماجرای این شهر را روایت کرده و شما را با گوشه و کنار آن آشنا می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید بیشتر با پمپی مشهور ایتالیایی‌ها آشنا شوید و نمی‌توانید یکی از 2 میلیون بازدیدکننده فیزیکی آن باشید، توصیه ما به شما مشاهده این مستند زیبا و جذاب است. بیش از این شما را در انتظار نمی‌گذاریم و به مشاهده‌ی مستند شهر مدفون پمپی دعوت می‌کنیم.

مستند مستند درون راه شیری - Inside The Milky Way
  • زبان: فارسی
  • کشور: آمریکا
  • زمان : 48 دقیقه
  • کیفیت : 720P
  • حجم فایل : 471MB
دانلود مستقیم با کیفیت TvRip 720p
تصویرها
دانلود مستند شهر مدفون پمپی (Pompeii Uncovered) با دوبله فارسی و لینک مستقیم
دانلود مستند شهر مدفون پمپی (Pompeii Uncovered) با دوبله فارسی و لینک مستقیم
ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها