date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۲:۰۰ ق.ظ

مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی راهداری کشور: راهداری زمستانی، مدیریت لحظه‌های پیش‌بینی نشده است

مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی راهداری کشور: راهداری زمستانی، مدیریت لحظه‌های پیش‌بینی نشده است
دسته خبری: اقتصاد|ترابری

مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: مدیریت راهداری زمستانی، مدیریت بحران و مدیریت لحظه‌های پیش‌بینی نشده است.

به گزارش نافع ، محمد رودباری پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی راهداری زمستانی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه راهداری زمستانی همیشه حساس بوده و مدیریت کردن نیز در آن امری مهم است، اظهار کرد: با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن باید استفاده از تجهیزات در این برهه بسیار قوی باشد.

وی در ادامه گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسئول و پاسخگوی مشکلات حوزه راهداری و جاده است و باید با حساسیت زیاد دنبال شود.

مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان کرد: افکار عمومی توان پذیرش نقطه ضعف‌های جاده‌ای را ندارد و به همین دلیل اقدامات اجرایی باید به شکل کامل باشد.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات راهداری همدان، افزود: از هر محوری وارد همدان شویم شاهد روان بودن راه‌های استان هستیم چراکه در شرایط بحرانی عوامل راهداری استان در جاده‌ها به منظور جلوگیری از ایجاد ترافیک و راهبندان جاده‌ای در جاده‌ها حضور دارند.

رودباری با تاکید بر اینکه در هر شرایط و به هر علتی جاده‌ای مسدود شود راهداری باید پاسخگو باشد، تصریح کرد: آموزش در راس همه امور راهداری است و تمام عواملی که در راهداری زمستانی دخیل هستند باید آموزش لازم را فراگرفته و توجیه شوند.

وی در ادامه بر تعامل و همکاری با سایر نهادهای و دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد و ادامه داد: توان راهداری محدود است و در شرایط حاد حتماً نیازمند استفاده از توان دیگر ارگان‌ها بوده و هست، در حقیقت ارتباط و تعامل نقش به سزایی در پیشبرد امور دارد.

مدیر دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور خاطرنشان کرد: گاهی باید در موارد خاص قادر به تصمیم‌گیری‌های مناسب باشیم و اگر لازم بود حتی باید جاده‌ها نیز بسته شود چراکه تمام توان ما باید حفاظت از جان مردم و سفرهای ایمن باشد.

وی یادآور شد: در بحث راهداری جاده‌ای، به رعایت استرس مسافران در جاده‌ها باید توجه شود شاید آنها تجربه و شجاعت راهداران را نداشته باشند.

رودباری همچنین اطلاع‌رسانی، همکاری و تعامل، کنترل و نظارت، بازنگری امور، رفع ضعف‌ها و تقویت نقاط قوت را از مهمترین موارد کار در راهداری جاده‌ای عنوان کرد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها