date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

اجرای "ارشادی" طرح کاهش آلودگی هوا به مدت 2 هفته

اجرای "ارشادی" طرح کاهش آلودگی هوا به مدت 2 هفته
منبع خبر: ایران خبر

معاون شهردار تهران اعلام کرد که براساس هماهنگی با پلیس راهور، جریمه دوربین‌های جدید ثبت تخلف نداشتن معاینه فنی تا دو هفته ارشادی خواهد بود.

 

به گزارش ایران خبر ، محسن پورسیدآقایی ظهر امروز در مراسم افتتاح سامانه ترددشمار خودروها گفت: بر اساس هماهنگی که با پلیس راهور انجام شد، مقرر شد که طرح ترافیک به مدت دو هفته به صورت ارشادی انجام شود.

وی با بیان اینکه این جریمه ارشادی تنها مشمول خودروهایی می‌شود که توسط دوربین‌های جدید اعمال قانون می‌شوند افزود: اعمال جریمه نداشتن معاینه فنی همچنان در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اعمال می‌شود و این جریمه ارشادی مربوط به جرایم معاینه فنی در سطح شهر تهران به غیر از محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد است.

وی با بیان اینکه این جریمه ارشادی تنها به مدت دو هفته اجرا می‌شود و بعد از آن خودروها جریمه خواهند شد؛ در مورد راه اندازی سامانه جدید ثبت تردد گفت: راه اندازی این سامانه که در اطراف رینگ تهران است، کار بسیار ارزشمند و بزرگی است چرا که ما نیاز داشتیم ورودی و خروجی خودروها در رینگ تهران را سرشماری کنیم و نیاز بود که مسیر به صورت الکترونیک و دوربینی کنترل شود و اعتراف می‌کنم که هنگامی که بخشنامه‌ای صادر کردم مبنی بر اینکه تا اول آبان ماه باید رینگ اطراف تهران به صورت الکترونیک کنترل شده و ترددش محاسبه شود، فکر نمی‌کردم که این اتفاق به صورت تمام و کمال رخ دهد.

وی با بیان اینکه کار جهادی یعنی اینکه کار درست به موقع انجام شود گفت: از امروز تمام ورودی و خروجی تهران مجهز به سامانه ثبت تردد هستند و می‌توانیم از این طریق کنترل تردد کامیون‌ها، ماشین‌آلات سنگین و خودروهایی که از شهرهای اطراف تهران هر روز به تهران وارد و خارج می شوند را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه روزانه 500 هزار خودرو از شهرهای اطراف به تهران می‌آیند، گفت: می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های دقیقی را در این حوزه انجام دهیم.

نمایش موجودیت‌ها