date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۲:۰۰ ق.ظ

نوجوانان اردیبهشت

نوجوانان اردیبهشت
منبع خبر: همشهری آنلاین
دسته خبری: ورزش|کشتی

- خسرو موسوی: اردیبهشت امسال، همان‌قدر که آسمان هوایمان را داشت و باران‌های پربرکت در کشورمان بارید، خبرهای خوش قهرمانی‌های ورزشکاران ایرانی هم پشت سرهم به گوشمان می‌رسید.

در این مطلب به‌طور ویژه به عملکرد نوجوانان کشتی‌گیر و قهرمان کشورمان می‌پردازیم.

 

به گزارش روابط‌عمومی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران و تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان در آسیا قهرمان شدند. این رقابت‌ها از بیستم تا بیست و سوم اردیبهشت‌ماه 1397 در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد و تیم ملی نوجوانان ایران توانست در هر دو رشته‌ی فرنگی و آزاد قهرمان آسیا شود.

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در بین 15 کشور شرکت‌کننده موفق شد با چهار مدال طلای امیررضا ده‌بزرگی در وزن 45کیلوگرم، سجاد عباس‌پور در وزن 48کیلوگرم، محمد ناقوسی در وزن 80کیلوگرم و محمد نصرتی در وزن 92کیلوگرم، مدال نقره‌ی شاهین بداغی در وزن 60کیلوگرم، دو مدال برنز امیرحسین خوانساری و محمدرضا عبدیان در وزن‌های 55 و 110کیلوگرم و سه عنوان پنجمی ایمان محمدیان در وزن 51کیلوگرم، حسین قاسمی در وزن 65کیلوگرم و مسعود کاووسی در وزن 71کیلوگرم با 180 امتیاز به  قهرمانی آسیا برسد.

پس از تیم ملی ایران، تیم‌های نوجوانان قزاقستان با 138 امتیاز، ازبکستان با 135 امتیاز، هند با 119 امتیاز و ژاپن با 109 امتیاز در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران نیز در بین 16 کشور شرکت‌کننده در این رقابت‌ها، با شش مدال طلای رحمان عموزاد در وزن 45کیلوگرم، محمد کریمی در وزن 65کیلوگرم، محمد نخودی در وزن 71کیلوگرم، محمدرضا قیاسی در وزن 80کیلوگرم، علیرضا عبداللهی در وزن 92کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 110کیلوگرم به همراه دو مدال برنز سیدعرفان جعفریان در وزن 51کیلوگرم و سجاد گودرزی در وزن 55کیلوگرم، مقام پنجمی امیرارسلان دارابی در وزن 60کیلوگرم و مقام هشتمی مجتبی سلطان‌زاده در وزن 48کیلوگرم، با کسب 196 امتیاز، به‌عنوان قهرمان  آسیا شناخته شد.

در این رقابت‌ها، تیم‌های نوجوانان قزاقستان با 171 امتیاز، ازبکستان با 146 امتیاز، هند با 134 امتیاز و ژاپن با 111 امتیاز در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

گفتنی است این رقابت‌ها گزینشی برای رقابت‌های المپیک 2018 نوجوانان در آرژانتین هم بود و نوجوانان کشورمان برای اولین‌بار موفق شدند هرچهار سهمیه‌ی ممکن کشتی آزاد و فرنگی را برای حضور در بازی‌های المپیک نوجوانان در آرژانتین کسب کنند.

با توجه به تعداد سهمیه‌ها به‌صورت ایده‌آل شش کشتی‌گیر از کشورهای گوناگون در هروزن در رقابت‌های المپیک 2018 نوجوانان، به میدان می‌روند. نوجوانان ورزشکار متولد اول ژانویه‌ی 2001 میلادی تا 31 دسامبر 2003 میلادی می‌توانند مهرماه امسال در این المپیک شرکت کنند.

المپیک نوجوانان مسابقاتی چندورزشی است که به همت کمیته‌ی بین‌المللی المپیک در رده‌ی سنی 14 تا 18 سال برگزار می‌شود.

 

نوجوانان اردیبهشت

قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران/ عکس‌: سایت فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران

 

نوجوانان اردیبهشت

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران/ عکس: علیرضا اخباری، سایت فدراسیون کشتی جمموری اسلامی ایران

تصویرها
نوجوانان اردیبهشت
نوجوانان اردیبهشت
نمایش موجودیت‌ها