date_range دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۰۷:۱۸ ب.ظ

12 بیلبورد برای شیران و لامار | بهترین‌های موسیقی معرفی شدند

12 بیلبورد برای شیران و لامار | بهترین‌های موسیقی معرفی شدند
منبع خبر: همشهری آنلاین

- همشهری‌آنلاین: بیست و پنجمین دوره مراسم اهدای جوایز بیلبورد به بهترین‌های دنیای موسیقی در گرند گاردن آرنا در لاس‌وگاس برگزار شد واد شیران و کندریک لامار هرکدام با شش جایزه موفق‌ترین هنرمندان بیلبورد 2018 لقب گرفتند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، شیران 27 ساله و بریتانیایی که از محبوب‌ترین چهره‌های موسیقی دنیا در سال‌های اخیر است در چند رشته بسیار مهم از جمله بهترین هنرمند و بهترین هنرمند مرد جایزه برد و لامار 30 ساله از آمریکا جوایز اصلی بخش موسیقی رپ را از آن خود کرد. موفقیت خیره‌کننده تک‌آهنگ Humble از آلبوم «لعنت» نقشی انکارناپذیر در درخشش لامار در مراسم اهدای جوایز بیلبورد امسال داشت.

برخلاف دو جایزه معتبر بریت و گرمی که با رای موسیقیدانان و فعالان صنعت موسیقی به برگزیدگان اهدا می‌شود، جوایز بیلبورد رویکردی مردمی دارند و چند معیار و عامل در نامزدی و برنده شدن افراد نقش ایفا می‌کنند؛ از جمله تعداد فروش، گوش داده شدن در فضای مجازی و البته تاثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی. جایزه بیلبورد نخستین بار سال 1990 اهدا شد و بین سال‌های 2007 تا 2010 برگزار نشد تا امسال بیست و پنجمین دوره آن باشد.

از دیگر برندگان سرشناس این دوره می‌توان به تیلر سوئیفت 28 ساله اشاره کرد که دو جایزه بسیار مهم برد؛ بهترین هنرمند زن و پرفروش‌ترین آلبوم با «اعتبار». گروه راک ایمجین دراگونز چهار جایزه به دست آورد و گروه دونفری چین‌اسموکرز سه جایزه از آن خود کرد. اعضای این گروه تصمیم گرفتند یکی از جوایز خود را به دیگر نامزد جایزه بیلبورد یعنی آویچی، هنرمند سوئدی اهدا کنند که مدتی پیش خودکشی کرد و از دنیا رفت.

جایزه آیکان این دوره به جنت جکسن، خواهر مایکل جکسن اهدا شد تا او به جمع بزرگان و چهره‌هایی چون شر، سلین دیون، جنیفر لوپز، پرینس، استیوی واندر و نیل دایاموند بپیوندد که از سال 2011 این جایزه افتخاری را از مراسم اهدای جوایز بیلبورد دریافت کرده‌اند.

کلی کلارکسن اجرای مراسم امسال را بر عهده داشت و در آغاز برنامه به احترام قربانیان تیراندازی در دبیرستان سانتافه یک دقیقه سکوت اعلام کرد. جی لو، جان لجند، آریانا گرانده و کریستینا آگیلرا هنرمندانی بودند که در بخش‌های مختلف مراسم بیلبورد اجرای زنده داشتند.

نمایش موجودیت‌ها