date_range دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۵۵:۳۰ ق.ظ

ارسال سومین محموله امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله‌زده

ارسال سومین محموله امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله‌زده
منبع خبر: همشهری آنلاین

- زلزله سرپل‌ذهاب بار دیگر تمامی کشور را متحد کرد. شهروندان شهرهای مختلف از سراسر کشور، مدیران و مسئولان و هنرمندان، ورزشکاران و تمامی ساکنان این سرزمین، بار دیگر کنار هم ایستادند تا زخمی را که بر گوشه‌ای از این کشور رسیده است التیام بخشند.

در کنار سیل کمک‌های مردمی، نهادهای مختلف نیز امدادرسانی را در دستور کار قرار دادند. شهرداری تهران به مانند تمامی شهرداری‌های کشور، محموله‌های امدادی را به مناطق زلزله‌زده ارسال کرد. روز گذشته نیز سومین محموله امدادی شامل تجهیزات و ماشین‌آلات خدمات شهری به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام‌شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به ارسال سومین محموله کمک‌های شهرداری تهران به مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: در ادامه کمک و همیاری‌های شهرداری تهران به مناطق زلزله زده صبح شنبه قبل محموله‌ای شامل ۳ دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه لودر، ۱۲ دستگاه کمپرسی، ۶ دستگاه تریلی کمر شکن، ۵ دستگاه ماشین مکانیزه حمل زباله، ۱۳ دستگاه ماشین خاور روباز و 500 مخزن به منطقه ارسال شد.

به گزارش همشهری، پیش از این دو محموله از کمک‌های شهرداری تهران به همراه اکیپ‌های امدادی، درمانی و خدمات شهری نیز به این مناطق اعزام شده بود. مجتبی یزدانی در این رابطه نیز گفت: پس از وقوع زلزله 7.3ریشتری یکشنبه شب استان کرمانشاه، شهرداری تهران نیز به‌منظور ارسال نیروهای امدادی و انجام کمک‌های مربوطه به این منطقه، در 3 فاز فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در فاز صفر این عملیات، بلافاصله پس از وقوع زلزله، آقای صادقی به‌عنوان جانشین شهردار تهران در جلسه ستاد بحران کشور حضور یافتند. بعد از آن، فاز اول عملیات درخصوص برآورد نیازهای مناطق زلزله زده آغاز شد که در این مرحله، شهردار تهران با حضور در ستاد بحران کشور، ضمن تماس با معاون عمرانی و استاندار کرمانشاه، نیازهای اولیه مناطق زلزله زده را مشخص کردند.

مجتبی یزدانی افزود: شهرداری پس از برآورد نیازهای اولیه 600 نفر از نیروهای سازمان مدیریت پسماند، سازمان آتش‌نشانی، سازمان بهشت‌زهرا(س)، شرکت شهر سالم و نیز ستاد مدیریت بحران را ذیل استانداری کرمانشاه و با محوریت و فرماندهی میدانی مهدی بابایی، رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران جهت ارائه خدمات اعزام کرد. وی خاطرنشان کرد:

پس از استقرار نیروها، وسایل و ادوات مورد نیاز نظیر 3 بیل مکانیکی، یک لودر، 12کمپرسی، 6 تریلی کمرشکن، 5 ماشین مکانیزه حمل زباله، 13کامیون خاور روباز و 500مخزن زباله نیز اعزام شدند.

شهردار تهران با انتشار نامه‌ای از حضور داوطلبانه نیروهای شهرداری تهران برای امدادرسانی به مردم زلزله‌زده غرب ‌کشور و همچنین کمک به عملیات آواربرداری تقدیر کرد. در بخشی از نامه محمدعلی نجفی آمده است: «مصیبت درگذشت عده‌ای از هم میهنان عزیزمان در حادثه ناگوار زلزله اخیر استان کرمانشاه و مصدومیت و آسیب جمع دیگری از مردم نجیب این استان در کنار تاسف و تاثر عمیق آحاد ملت، صحنه‌هایی ماندگار و جلوه‌هایی بی‌بدیل از همدردی، نوع‌دوستی، غمخواری و فداکاری ایرانیان را رقم زد.» وی در ادامه آورده است:

«ضمن ارج‌گزاری و قدرشناسی از همشهریان عزیز تهرانی که بی‌هیچ تظاهری از صمیم دل برای یاری رساندن به هم‌میهنان خود به صحنه حادثه شتافتند و از هیچ کمک و مساعدتی فروگذار نکردند، برخود فرض می‌دانم از حضور فعال تعدادی از همکاران شهرداری تهران که داوطلبانه در شهرهای زلزله‌زده حاضر شدند و همچنین معاونت‌هایی که تمام بضاعت لجستیکی خود را در این شرایط به کمک زلزله‌زدگان آوردند، قدردانی کنم و انتظار دارم تلاش‌ها و مساعدت‌ها تا استقرار شرایط پایدار ادامه یابد.»

نمایش موجودیت‌ها