date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۴۴:۰۱ ب.ظ

فصل اول دوستی

فصل اول دوستی
منبع خبر: همشهری آنلاین
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

- خبر > سومین دوره اردوهای دوستی، ویژه دبیران و اعضای کانون‌های دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، این روزها در حال برگزاری است.

این دوره از اردوهای دوستی که در شهر منجیل (استان گیلان) برگزار می‌شود تا شنبه 23 تیر 1397 دایر خواهد بود. مرحله‌ی بعدی اردوها از یک‌شنبه 24 تیر در استان خراسان شمالی شروع خواهد شد و بعد از آن لرستان و کرمان میزبان این اردوها خواهند بود. در مجموع هشت اردو، با حضور 1200 دانش‌آموز از سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش هفته‌نامه‌ی دوچرخه، سعید بابایی، معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می‌گوید: «در این اردو که مرحله‌ی اول اردوهای دوستی است، اعضای برگزیده از استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، البرز، قم، قزوین و گیلان حضور دارند.»

بابایی هم‌چنین می‌گوید: «هدف از برگزاری اردوهای دوستی، ایجاد نشاط اجتماعی در میان نوجوانان است. در طول برگزاری اردو برای دانش‌آموزان کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های متفاوت مثل پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی، نحوه‌ی فعالیت تشکیلات کانون‌های دانش‌آموزی و... برپا می‌شود.» 

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر می‌گوید: «150 عضو دختر و 150 عضو پسر در این مرحله از اردوهای استانی حضور دارند.»

به گفته‌ی بابایی «دراردوهای امسال به بوم‌گردی نیز توجه می‌شود و استان‌های میزبان می‌توانند استان خود و شخصیت‌های مهم استانشان را به شرکت‌کنندگان در اردو معرفی کنند. استان گیلان هم‌اکنون با چاپ پوستری به معرفی‌ چهره‌های مهم این استان پرداخته ‌است.»

او در بخش دیگری از سخنانش می‌افزاید: «یکی دیگر از برنامه‌های این اردوها، بازی اسکیپ‌روم (اتاق معما یا گنج‌یابی) است. در این بازی، معمایی طرح می‌شود و اعضای تیم‌ها برای حل معما و برون‌رفت از یک موقعیت خاص، وارد عمل می‌شوند.»

 

 

عکس: سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر

نمایش موجودیت‌ها