date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۴:۴۶ ق.ظ

سفیر سنگاپور: تهران فرصت‌های بسیاری برای توسعه و سرمایه‌گذاری دارد

سفیر سنگاپور: تهران فرصت‌های بسیاری برای توسعه و سرمایه‌گذاری دارد
منبع خبر: همشهری آنلاین

- سفیر سنگاپور با اشاره به آمادگی سرمایه‌گذاران این کشور برای اجرای پروژه‌های شهری در تهران گفت: برای تحقق این موضوع باید به سمتی برویم که مقررات دست‌وپاگیر و بوروکراسی‌های اداری حذف شود.

به گزارش شهرنوشت، در دیدار محمدعلی‌نجفی و اون‌‌کنگ‌یانگ، سفیر سنگاپور در ایران موضوعات مختلفی از قبیل فضاهای سبز عمودی، مدل‌های مختلف اداره شهر در تهران و سنگاپور و تجارب تهران و کلانشهرهای سنگاپور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سفیر سنگاپور همچنین گفت: تهران شهر زیبایی است و فرصت‌های بسیاری برای توسعه و سرمایه‌گذاری دارد.

وی با اشاره به اینکه تهران در کنار تمام زیبایی‌ها و توسعه‌ای که دارد مانند کلانشهرهای دنیا با مشکلاتی مواجه است، تصریح کرد: هر وقت به تهران سفر می‌کنم، بنایی جدید، مجسمه و المانی تازه مشاهده می‌کنم که از نقاط قوت شهرداری است؛ البته در کنار این موارد تهران با مشکل آلودگی هوا نیز مواجه است که البته سنگاپور نیز این مشکل را داشت و استراتژی دولت برای مواجهه با این مشکل توسعه فضای سبز و سرمایه‌گذاری در این بخش بود.

کنگ‌یانگ با بیان اینکه براساس سیاست‌های دولت سنگاپور نیمی از مساحت این کشور برای ساختمان‌سازی‌ و فضاهای تجاری درنظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: نیمی دیگر از 720کیلومترمربع مساحت کشور برای کاربری فضای سبز اختصاص یافته است. وی با تاکید بر اهمیت طراحی شهری گفت: شهرها باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که مانند نیویورک شلوغ نباشند، به همین منظور باید حمل‌ونقل عمومی گسترش پیدا کند.

سفیر سنگاپور در تهران از جمله راهکارهای سنگاپور برای ترغیب شهروندان جهت استفاده از حمل‌ونقل عمومی و وسیله نقلیه پاک را بالا بردن هزینه مالکیت خودرو، هزینه پارکینگ و افزایش ظرفیت استفاده از دوچرخه دانست.به گفته وی، برای استفاده شهروندان از بزرگراه‌ها نیز در سنگاپور عوارض اخذ می‌شود تا ضمن ایجاد درآمدهای پایدار، مردم را به استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی سوق دهند.

وی یکی دیگر از راه‌های تشویق مردم به استفاده از اتوبوس و حمل‌ونقل پاک را بالا بردن آگاهی مردم از طریق آموزش در دانشگاه‌ها دانست. وی در پایان با استقبال ازپیشنهاد شهردار تهران نسبت به سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران سنگاپوری برای اجرای پروژه‌های شهرداری تهران گفت: برای تحقق این موضوع باید سازوکاری دیده شود تا از طریق یک مرجع مشخص پیگیری و مقررات دست و پاگیر و بوروکراسی حذف شود.

نمایش موجودیت‌ها