date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

اجازه دخالت بیگانگان در مسائل دفاعی را نمی‌دهیم

اجازه دخالت بیگانگان در مسائل دفاعی را نمی‌دهیم
منبع خبر: شفاف
دسته خبری: سیاست|دولت

مشاور مقام معظم رهبری گفت: فعالیت‌های دفاعی و موشکی ایران جهت دفاع از کشور صورت می‌گیرد و ربطی به بیگانگان ندارد و ما اجازه نمی‌دهیم که دیگران در مورد مسائلی دفاعی‌مان دخالت کنند.

به گزارش ، علی‌اکبر ولایتی بعد از دیدار با دیوید مک آلیسته رییس کمیته روابط خارجه پارلمان اروپا و هیات همراهش که برای دیدار و رایزنی با مقامات ایران به تهران سفر کرده‌اند، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسائلی که در این جلسه از سوی طرف‌های اروپایی مورد سوال قرار گرفت، فعالیت‌های موشکی ایران بود که ما در پاسخ به آن‌ها گفتیم که موشک وسیله دفاعی ماست و هر کشوری متناسب با شرایطش برای دفاع از خود امکانات دفاعی در اختیار دارد.

وی ادامه داد: در ایران نیز ساخت موشک و تکامل آن برای دفاع از ایران و متناسب با مصالح ملی کشورمان صورت می‌گیرد و این موضوع ربطی به بیگانگان ندارد و ما اجازه دخالت دیگران در امور مسائل دفاعی‌مان را نمی‌دهیم.

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان همچنین با بیان این‌که «این جلسه بیش از یک ساعت طول کشید و در جلسه مباحثی در مورد روابط ایران و اروپا مطرح شد»، افزود: آن‌ها همچنین سوالاتی را در مورد منطقه، نوع نگاه ایران به موضوعات منطقه از جمله عراق، سوریه، یمن، افغانستان و ... داشتند. در این جلسه تاکید کردیم که ایران از استقلال و تمامیت ارضی کشورهای منطقه حمایت می‌کند و نباید بیگانگان در امور داخلی منطقه دخالت کنند.

وی همچنین با بیان این‌که «در این جلسه در مورد آینده روابط ایران و کشورهای اروپایی نیز بحث و گفت‌وگو شد»، خاطرنشان کرد: آن‌ها برای توسعه روابط با ایران مشتاق هستند و معتقدند که ایران نقش مهمی در ایجاد استقرار و امنیت در منطقه دارد و این ایران است که می‌تواند صلح و ثبات را در منطقه حفظ کند.

ولایتی افزود: آن‌ها در زمینه دخالت بیگانگان در کشورهای منطقه لیبی را مثال زدند و معتقد بودند که لیبی به خاطر دخالت‌های بیگانگان دچار مشکلات زیادی شده است. ما نیز این سخن آن‌ها را تایید کرده و تاکید کردیم که اجازه نمی‌دهیم دیگر کشورهای منطقه دچار این وضعیت شوند.

نمایش موجودیت‌ها