date_range شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۸:۰۴ ب.ظ

روسیه: آمریکا تهدید اصلی برای تمامیت ارضی سوریه است

روسیه: آمریکا تهدید اصلی برای تمامیت ارضی سوریه است

سرویس خارجی: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت که کنترل آمریکایی‌ها بر سواحل شرقی رود فرات تهدید اصلی برای حفظ تمامیت ارضی سوریه است. وزیر خارجه روسیه در عین حال توافق این کشور با ترکیه بر سر ایجاد منطقه خالی از سلاح در استان ادلب سوریه را گامی ضروری برای حل بحران سوریه دانست. وی تاکید کرد: ایجاد منطقه خالی از سلاح در استان ادلب سوریه راه‌حل نهایی نیست بلکه اقدامی مرحله‌ای و ضروری برای حل و فصل بحران سوریه است و این توافق موجب می‌شود حملات از مناطق کاهش تنش در این استان به پایگاه‌های نیروهای سوریه و پایگاه حمیمیم روسیه متوقف شود. وی گفت: توافقنامه امضا شده میان مسکو و آنکارا درباره ادلب مستلزم عقب‌نشینی همه اعضای گروه تروریستی جبهه النصره از منطقه عاری از سلاح تا اواسط ماه اکتبر است. گفتنی است مسکو و آنکارا چهارشنبه گذشته درباره شاخص‌های عبور افراد مسلح از منطقه خالی از سلاح در ادلب هماهنگی‌های لازم را انجام دادند. از سویی گروهانی از نیروهای کماندوی ویژه ارتش ترکیه به شهر ادلب سوریه منتقل شدند. براساس توافقی که در سوچی بین روسیه و ترکیه صورت گرفته، نیروهای تقویت ارتش ترکیه عازم استان کردنشین تونجلی در ادلب شدند تا در کنار نیروهای نظامی روسیه به فعالیت نظارت بر وضعیت نظامی پرداخته و در عین حال در واحدهای گشتی مشترک از آنها استفاده شود. خبر دیگر اینکه خبرگزاری رسمی سوریه فیلمی ساختگی را که کشورهای غربی با همکاری تروریست‌ها درباره حمله شیمیایی در سوریه ساخته‌اند، منتشر کرد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد این فیلم با همکاری گروه‌های تروریستی و به منظور متهم ساختن دمشق به استفاده از تسلیحات شیمیایی، ساخته شده است. در فیلم منتشر شده توسط سانا، اعضای گروه موسوم به کلاه سفیدها دیده می‌شوند که در حال صحنه‌سازی حمله شیمیایی هستند. خبرگزاری سانا گفته این کلیپ گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» را در حال صحنه‌سازی از وقوع یک حمله شیمیایی در ادلب نشان می‌دهد. فیلم منتشر شده از سوی خبرگزاری سانا حاوی سه کلیپ است که مراحل صحنه‌سازی حمله شیمیایی را نمایش می‌دهد. گفتنی است، پیشتر دولت روسیه درخصوص صحنه‌سازی‌های آمریکا و غرب درباره حمله شیمیایی در سوریه هشدار داده بود. در رویدادی دیگر شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد که روسیه نتایج تحقیق اسرائیل در مورد حادثه سرنگونی هواپیمای ایلوشین- 20 بر فراز سوریه را نپذیرفت. روزنامه اسرائیلی هاآرتص هم اعلام کرد: کرملین خواستار انجام تحقیق جدیدی از سوی اسرائیل شده، درحالیکه یک منبع آگاه می‌گوید فرآیند رفع اختلاف طبق روال معمول ادامه دارد. براساس این گزارش، روس‌ها تحقیقاتی که نشانگر مسئولیت روسیه و سوریه در سرنگونی این هواپیما بوده را نپذیرفته‌اند. براساس اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، هیئت اسرائیلی حاضر در مسکو نقشه‌ها، اسناد و توضیحاتی را در مورد این اتفاق ارائه کرده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که پدافند هوایی ارتش سوریه به دلیل تحریک شدن از سوی اسرائیل، به اشتباه جنگنده ایلوشین 20 روسی را که در آسمان مدیترانه در فاصله 35 کیلومتری ساحل سوریه در مسیر بازگشت به پایگاه هوایی استان لاذقیه بود، هدف قرار داده است. خبر دیگر اینکه مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که بازسازی سوریه احتمالا بیش از نیم قرن به طول می‌انجامد. آداما دینگ تصریح کرد: امیدواریم که سوری‌ها بدون توجه به شیعی، سنی یا علوی بودن به دنبال مشارکت در بازسازی کشورشان باشند.

سرویس خارجی: سرگئی لاوروف‌، وزیر خارجه روسیه گفت که کنترل آمریکایی‌ها بر سواحل شرقی رود فرات تهدید اصلی برای حفظ تمامیت ارضی سوریه است.
وزیر خارجه روسیه در عین حال توافق‌ این کشور با ترکیه بر سر ایجاد منطقه خالی از سلاح در استان ادلب سوریه را گامی ضروری برای حل بحران سوریه دانست. وی تاکید کرد: ایجاد منطقه خالی از سلاح در استان ادلب سوریه راه‌حل نهایی نیست بلکه اقدامی مرحله‌ای و ضروری برای حل و فصل بحران سوریه است و این توافق موجب می‌شود حملات از مناطق کاهش تنش در این استان به پایگاه‌های نیروهای سوریه و پایگاه حمیمیم روسیه متوقف شود. وی گفت: توافقنامه امضا شده میان مسکو و آنکارا درباره ادلب مستلزم عقب‌نشینی همه اعضای گروه تروریستی جبهه‌النصره از منطقه عاری از سلاح تا اواسط ماه اکتبر است.
گفتنی است مسکو و آنکارا چهارشنبه گذشته درباره شاخص‌های عبور افراد مسلح از منطقه خالی از سلاح در ادلب هماهنگی‌های لازم را انجام دادند.
از سویی گروهانی از نیروهای کماندوی ویژه ارتش ترکیه به شهر ادلب سوریه منتقل شدند.بر اساس توافقی که در سوچی بین روسیه و ترکیه صورت گرفته، نیروهای تقویت ارتش ترکیه عازم استان کردنشین تونجلی در ادلب شدند تا در کنار نیروهای نظامی روسیه به فعالیت نظارت بر وضعیت نظامی پرداخته و در عین حال در واحدهای گشتی مشترک از آنها استفاده شود.
خبر دیگر اینکه خبرگزاری رسمی سوریه فیلمی ساختگی را که کشورهای غربی با همکاری تروریست‌ها درباره حمله شیمیایی در سوریه ساخته‌اند، منتشر کرد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد این فیلم با همکاری گروه های تروریستی و به منظور متهم ساختن دمشق به استفاده از تسلیحات شیمیایی، ساخته شده است. در فیلم منتشر شده توسط سانا، اعضای گروه موسوم به کلاه سفیدها دیده می شوند که در حال صحنه سازی حمله شیمیایی هستند .
خبرگزاری سانا گفته این کلیپ گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» را در حال صحنه‌سازی از وقوع یک حمله شیمیایی در ادلب نشان می‌دهد. فیلم منتشر شده از سوی خبرگزاری سانا حاوی سه کلیپ است که مراحل صحنه سازیِ حمله شیمیایی را نمایش می دهد. گفتنی است، پیشتر دولت روسیه در خصوص صحنه‌سازی های آمریکا و غرب درباره حمله شیمیایی در سوریه هشدار داده بود.
در رویدادی دیگر شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد که روسیه نتایج تحقیق اسرائیل در مورد حادثه سرنگونی هواپیمای ایلوشین- ۲۰ بر فراز سوریه را نپذیرفت. روزنامه اسرائیلی هاآرتص هم اعلام کرد: کرملین خواستار انجام تحقیق جدیدی از سوی اسرائیل شده، در حالیکه یک منبع آگاه می گوید فرآیند رفع اختلاف طبق روال معمول ادامه دارد. بر اساس این گزارش، روس ها تحقیقاتی که نشانگر مسئولیت روسیه و سوریه در سرنگونی این هواپیما بوده را نپذیرفته اند.
براساس اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، هیات اسرائیلی حاضر در مسکو نقشه ها، اسناد و توضیحاتی را در مورد این اتفاق ارائه کرده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که پدافند هوایی ارتش سوریه به دلیل تحریک شدن از سوی اسرائیل، به اشتباه جنگنده ایلوشین ۲۰ روسی را که در آسمان مدیترانه در فاصله ۳۵ کیلومتری ساحل سوریه در مسیر بازگشت به پایگاه هوایی استان لاذقیه بود، هدف قرار داده است.
خبر دیگر اینکه مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که بازسازی سوریه احتمالا بیش از نیم قرن به طول می‌انجامد.آداما دینگ تصریح کرد: امیدواریم که سوری‌ها بدون توجه به شیعی، سنی یا علوی بودن به دنبال مشارکت در بازسازی کشورشان باشند.

نمایش موجودیت‌ها