date_range شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۰۷:۳۲ ب.ظ

ایران خواستار دستگیری سریع ربایندگان مرزبانان شد

ایران خواستار دستگیری سریع ربایندگان مرزبانان شد
دسته خبری: سیاست|دولت

سرویس سیاسی - اجتماعی: رئیس ستادکل نیروهای مسلح در تماس تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان، اقدام سریع و قاطع برای دستگیری عوامل تروریستی ربایندگان مرزبانان کشورمان را خواستار شد.

سرویس سیاسی - اجتماعی: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تماس تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان، اقدام سریع و قاطع برای دستگیری عوامل تروریستی ربایندگان مرزبانان کشورمان را خواستار شد .

سرلشکر محمد باقری در تماس تلفنی با ارتشبد قمر جاوید باجوا به موضوع ربایش شماری از مرزبانان کشورمان در مرز میرجاوه توسط گروهک تروریستی و انتقال به درون خاک پاکستان اشاره کرد و اظهار داشت: بر مبنای توافقات فی‌ مابین نیرو‌های مسلح دو کشور برای تامین امنیت مرز‌های مشترک انتظار داریم که نیرو‌های مسلح پاکستان با اتخاذ تمهیدات لازم نسبت به آزادسازی سریعتر سربازان و مرزبانان ربوده‌ شده اهتمام کنند.فرمانده ارتش پاکستان هم در این مذاکره تلفنی با اظهار تاسف از این حادثه و توضیح اقدامات ارتش پاکستان برای تعقیب و دستگیری تروریست‌های مذکور ابراز امیدواری کرد که اقدامات نیرو‌های نظامی‌و امنیتی پاکستان به دستگیری هرچه سریعتر تروریست‌ها و آزادسازی مرزبانان ربوده‌شده منجر شود.

باقری در ادامه بر ضرورت حضور و استقرار هرچه بیشتر نیرو‌های نظامی‌و مرزبانی پاکستان در مرز‌های مشترک با جمهوری اسلامی‌برای تحکیم و تثبیت امنیت در این مناطق و ممانعت از تحرکات اشرار و تروریست‌ها تاکید کرد.

بنا به این گزارش شامگاه دوشنبه ۲۳ مهر، شماری از بسیجیان بومی‌و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، ربوده شدند.عوامل گروهک‌های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و مقابل یکی از پاسگاه‌های مرزی کشور پاکستان انجام داده‌اند‌.افراد ربوده شده که گفته می‌شود ۱۴ نفر بودند بین ساعت چهار تا پنج بامداد در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شدند.

منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد.

گفتگوی تلفنی وزیر کشور با همتای پاکستانی

وزیر کشور هم در گفتگوی تلفنی با همتای پاکستانی خود، گفت: جمع آوری اطلاعات، تعقیب و سرکوب گروه‌های تروریستی مورد انتظار است و نیروهای نظامی و انتظامی ایران آمادگی دارند با همکاری طرف پاکستانی به اهداف مشترک در زمینه تامین امنیت مرزهای دو کشور برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در گفتگو با «شهریار آفریدی» وزیر کشور پاکستان، افزود: انتظار داریم دولت پاکستان براساس اسناد همکاری فی‌مابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهک‌های تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را به عمل آورد.

وی با اشاره به این که پاکستان کشور دوست و برادر ماست و امنیت، توسعه و همکاری مبنای روابط دو کشور است، به موضوع اربعین پرداخت و خواستار تسهیل در اعزام زائران پاکستانی از سوی دولت این کشور، از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران شد.

وزیر کشور بیان کرد: اقدامات و تسهیلات لازم در باره اعزام زائران پاکستانی از طریق مرز تعیین شده، فراهم است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

برای آزادی گروگان‌ها از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد

شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان هم در این گفتگو به رحمانی فضلی اطمینان داد که اقدامات لازم در باره آزادسازی نیروهای ایرانی ربوده شده در مرز، از سوی پاکستان انجام شود.

وی افزود: عمیقا از حادثه اخیر تروریستی در مرزهای دو کشور متاثر شدیم، اما اطمینان می دهیم تمام تلاش‌های خود را برای حل این مساله به کار بگیریم و معتقدم این گونه تلاش‌های مذبوحانه خللی در روابط خوب دو کشور ایجاد نخواهد کرد.

وزیر کشور پاکستان خاطرنشان کرد: برای آزادی گروگان‌ها از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد و هواپیماهای گشت پاکستانی مظنونان را تحت نظر دارند و در این زمینه همکاری عملیاتی خوبی با نیروهای ایرانی داریم.

نمایش موجودیت‌ها