date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۱:۲۱ ب.ظ

برگزاری مراسم هفته آمار از روز شنبه آینده

برگزاری مراسم هفته آمار از روز شنبه آینده
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

به مناسبت فرارسیدن اول آبان «روز آمار و برنامه‌ریزی»، هفته آمار از روز شنبه آینده با موضوعات متنوع توسط مرکز آمار ایران برگزار می‌شود.

به مناسبت فرا رسیدن اول آبان «روز آمار و برنامه ریزی»، هفته آمار از روز شنبه آینده با موضوعات متنوع توسط مرکزآمار ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز آمار ایران، اولین روز از این هفته، روز شنبه بیست و هشتم مهر به «آمار و رسانه ها» برای قدردانی از نقش مهم رسانه ها در انعکاس اخبار آماری اختصاص یافته است. همچنین با توجه به رویکرد جدیداین مرکز در نوین سازی و ثبتی مبنا کردن نظام آماری، دومین روز از این هفته به بررسی آثار مهم نوین سازی نظام آماری اختصاص خواهد داشت.

گفتنی است: فرهنگ سازی آماری عنوان روز سوم از این هفته خواهد بود. همچنین در اول آبان، با عنوان ‌روز آمار و برنامه‌ریزی، مراسمی با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار می شود.

در آخرین روز از این هفته،در دوم آبان، با محوریت آمار و پژوهش نشستی با حضور اساتید و صاحبنظران رشته آمار با همکاری پژوهشکده آمار برگزار خواهد شد.خبر دیگر اینکه مرکز آمار ایران اعلام کرد: بر اساس نتایج طرح آمارگیری از باغداری‌ کشور در سال گذشته، پارسال به‌ازای هر فرد ایرانی مقدار ۱۴۳ کیلو محصولات باغی در کشور تولید شده است.براساس نتایج این طرح، پارسال ۶ر۱۱ میلیون تن محصولات باغی در کشــور تولیــد شده است و استـان‌های مـازندران، کرمان و آذربایجـان غربی به ترتیب با ۱۶، ۱۳ و ۱۱ درصد بیشترین محصولات باغی کشور را تولید کردند.

نمایش موجودیت‌ها