date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۶:۳۲ ب.ظ

200 هزار سرباز، آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند

200 هزار سرباز، آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات امسال 200 هزار سرباز آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند.

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات امسال ۲۰۰ هزار سرباز آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند.

سردار مهدی فرحی در آیین تجلیل از سربازان و فعالان قرارگاه مهارت آموزی استان بوشهر افزود: جذابیت، مهارت‌آموزی، نشاط، اشتغال وکارآفرینی پنج گام اساسی قرارگاه مهارت‌آموزی ستادکل نیروهای مسلح دربرنامه‌ریزی راهبردی آموزش‌های مهارت به سربازان است.

وی اضافه کرد: هدف غایی از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان اشتغال و مهمتر از آن کارآفرینی است.

او با اشاره به این که امروز ساز و برگ نظامی ما نیاز به مهارت‌های بالاتری دارد، افزود: نیروهای مسلح برای اداره سیستم مدیریتی خود نیاز به مهارت‌های بالاتر و غیرنظامی دارند که با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برطرف می‌شود. وی تاکید کرد: ماموریت قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح افزایش تخصص فنی و حرفه‌ای سربازان و دنبال کردن طرح «از مهارت تا اشتغال» است.

سردار فرحی گفت: با توجه به این که جامعه با ابرچالشی به نام شغل روبرو است، باید مهارت‌هایی آموزش داده شود که آینده شغلی سربازان را تضمین کند. فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: پارسال با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ۱۰۳هزار سرباز گواهینامه مهارت‌‌آموزی صادر شد.

وی با بیان این که سالانه ۴۰۰هزار سرباز وارد جامعه می‌شوند و باید زمینه اشتغال آنها فراهم شود، ادامه داد: باید با برگزاری دوره‌های آموزشی در حین خدمت سربازی زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم.

او با بیان این که مهارت‌آموزی در کاهش آسیب‌های اجتماعی قشرهای آسیب‌پذیر نقش تاثیرگذاری دارد، افزود: اکنون بیش از ۳۰درصد از سربازان وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که باید با همکاری سایر ارگان‌ها، شرایط کسب تجربه و آمادگی ورود به بازار کسب و کار برایشان فراهم شود.

نمایش موجودیت‌ها