date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۴۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی لرستان خبر داد: معرفی سه شهر دوستدار سالمند در استان

مدیرکل بهزیستی لرستان از راه‌اندازی مرکز اورژانس در شهرستان رومشکان خبر داد.

فاطمه زهرا توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: سال گذشته دو میلیارد تومان کمک هزینه توان‌بخشی دریافت کردیم.

 وی گفت: سازمانی هستیم که در همه شهرها مراکز اورژانس اجتماعی داریم و امسال در رومشکان مرکز اورژانس در راستای افزایش ضریب نفوذ خدمات بهزیستی و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی خواهد شد .

توکلی ادامه داد: برنامه عملیاتی در راستای کاهش هزینه‌های سازمان نداشتیم.

مدیرکل بهزیستی لرستان یادآور شد: در حال حاضر 155 هزار سالمند در استان داریم و متاسفانه با پدیده رشد سالمندی در استان مواجه‌ایم.

این مسئول بیان کرد: سال 90، 134 هزار نفر سالمند داشتیم و در سال 95 این تعداد به  155 هزار نفر رسید است.

وی عنوان کرد: ویزیت رایگان سالمندان در مراکز بهداشتی، مناسب‌سازی در تسهیل دسترسی آنان، راه‌اندازی خانه امید، کانکس سالمندان و غربالگری سالمندان از جمله اقدامات این سازمان در راستای رفاه حال سالمندان است.

توکلی بیان کرد: سه شهر دوستدار سالمند در لرستان معرفی شده که با توجه به ضریب سالمندی اولین شهر سالمند دوست استان با ضریب 12.8 درصد بروجرد و سپس ازنا و الیگودرز است.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه برخی از سالمندان را از طریق مراکز ویزیت در منزل پوشش می‌دهیم، یادآور شد: یک سری مراکز شبانه‌روزی برای نگهداری سالمندان داریم و یک سری مراکز روزانه برای سالمندانی که در کنار خانواده‌شان هستند وجود دارد.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها