date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۰۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

طوفان کرمانشاه را درنوردید/ بازهم به سرپل‌ذهاب آسیب رسید

طوفان کرمانشاه را درنوردید/ بازهم به سرپل‌ذهاب آسیب رسید
منبع خبر: جام‌جم آنلاین
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

تخریب دیوار فرمانداری ثلاث‌باباجانی، آسیب به منازل بازسازی شده در سرپل‌ذهاب و قطع درختان بخشی از آسیب‌های که طوفان با سرعت 120 کیلومتری اش به شهرهای کرمانشاه رساند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، عصر دیروز طوفان سه شهرستان ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و قصرشیرین را در نوردید و خساراتی را نیز به جا گذاشت.

بر اساس گزارشات میدانی و اخبار منتشر شده، این طوفان بیشترین تخریب را در ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب به جای گذشته است و بخش هایی از دیوار فرمانداری و مسجد جامع شهرستان ثلاث تخریب شد.

شکسته شدن درختان و آسیب به تیرهای چراغ برق نیز از آسیب هایی است که این طوفان به شهرستان سرپل ذهاب زده است. آسیب به بخشی از از ساختمان های نوسازی که در زلزله بازسازی شده بودند هم از دیگر آسیب هایی بوده که مورد توجه است.

در قصرشیرین نیز وضعیت به همین منوال بوده است و آسیب هایی به دکل های ارتباطاتی رسیده است و همین امر موجب شده که بخشی از ارتباطات تلفی این شهرستان مختل شود.

بنابر اعلام فرماندار قصرشیرین سرعت این طوفان 120 کیلومتر بر ساعت بوده است.

بنابر اعلام نظر کارشناسان هواشناسی احتمال وجود طوفان و گرد و غبار در طول استان وجود دارد. در همین رابطه محمد خسروی، مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به تحلیل‌ داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی استان، اظهار داشت: سامانه‌ای ناپایدار از روز گذشته وارد جو منطقه شده که تا دوشنبه هوای منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این کارشناس با اشاره به وزش باد نسبتا شدید و احتمالا رگبار تگرگ همراه با صاعقه براساس پیش‌بینی ایستگاه‌های هواشناسی استان کرمانشاه، افزود: در برخی نقاط به ویژه در نواحی یاد شده این شرایط جوی ممکن است سبب رواناب نیز بشود.

بر اساس اخبار منتشره ساعتی پیش در پی بارش شدید باران در روستای خمیس آباد حدود 40 الی 50 نفر که مشغول جمع‌آوری پیاز از زمین کشاورزی بودند بعلت خیس نشدن به زیر تریلی پناه میبرند که متاسفانه صاعقه با تریلی برخورد کرده و 7 نفر را مصدوم میکند که پس از تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی، سریعا تیم پزشکی به محل حادثه اعزام و مصدومین را که 5 نفر آقا و دونفر خانم بودند را به بیمارستان کنگاور منتقل میکنند.

توصیه می شود که شهروندان مسائل ایمنی را در خصوص تندبادها مد نظر بگیرند تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود.

نمایش موجودیت‌ها