date_range یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

کی‌روش: برای تمدید قرارداد باید یک سال پیش صحبت می‌شد

کی‌روش: برای تمدید قرارداد باید یک سال پیش صحبت می‌شد
منبع خبر: جام‌جم آنلاین
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از بازی دوستانه ایران با ترکیه اظهار داشت: از خبرنگاران تشکر می‌کنم که به این نشست آمدند بسیار خوشحالم که در خدمت شما هستم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی دوستانه ایران و ترکیه گفت: باید از طرف خودم، بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از فدراسیون فوتبال ترکیه و همچنین باشگاه بشیکتاش تشکر کنم که بدون حمایت آنها و کمک‌هایشان مطمئناً برنامه آماده‌سازی تیم ایران مقدور نبود. با رفتار بسیار دوستانه و مهمان‌نوازی بسیار خوب‌شان فضای بسیار خوبی برای تیم ملی ایران مهیا کردند که از آنها تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد بازی با ترکیه و لغو بازی با یونان و اینکه مراکش دو بازی خوب تدارکاتی داشته است، گفت:‌ مطمئناً‌ بازی‌های مهم آماده‌سازی برای ما بسیار مهم است و ما برنامه‌های لازم را برای این بازی‌ها تعیین کرده‌ایم و شرایط خودمان را برای بازی‌های پیش‌رو آماده می‌کنیم. ۱۵ ژوئن مقابل مراکش باید بازی کنیم و پس از آن به مصاف اسپانیا و پرتغال می‌رویم بدون بازی‌های آماده سازی مطمئناً آماده‌سازی ما لطمه خواهد خورد و مقدور نخواهد بود که خوب آماده شویم.

کی‌روش تصریح کرد:‌ اگر بخواهم بازی مقابل ترکیه را در یک کلام بیان کنم مثل یک هدیه برای ما است. بازی مقابل تیم با کیفیت و تیمی که از لحاظ سبک و سیاق و کیفیت شبیه تیم‌های اروپایی است برای ما خوب است تیمی بهتر از ترکیه نمی‌توانستیم پیدا کنیم. بازی با ترکیه برای ما بسیار مفید خواهد بود تیمی که بازیکنان بسیار جوان و مربی بسیار خوبی دارد. بازیکنانی که سراسر انگیزه هستند و به دنبال آن هستند که خودشان را ثابت کنند. مطمئناً ترکیه با فوتبال خوبی که ارائه می‌دهد در میادین بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن در آینده خواهد داشت و این بازی برای ما بسیار مهم و خوب خواهد بود.

سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد:‌ بعد از ۴۴ سال مقابل ترکیه قرار می‌گیریم که از نظر تاریخی هم این بازی برای ما مثل یک هدیه می‌ماند. اگرچه این بازی مثل یک هدیه می‌ماند بازی با یونان برای ما مثل یک سردرد است. باید ببینیم بازی ما با یونان چه خواهد شد هر لحظه که خبر بگیریم آن را اعلام می‌کنیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

وی در مورد اینکه مردم ایران قدردان کی‌روش هستند چه در جام جهانی نتیجه بگیریم و چه نتیجه نگیریم آیا بحثی برای تمدید قرارداد او در این روزها که محمدرضا ساکت دبیر فدراسیون در اینجا حضور داشت مطرح شده است یا نه، گفت: چطور می‌توانم توضیح بدهم بگذارید خیلی ساده بگویم آینده من امروز است که با بازیکنان سپری می‌شود که با گروهم و کادرم سپری می‌شود هر روز برای من حکم آینده را دارد. بگذارید یک تصویرسازی بکنم تا این موضوع شفاف‌تر شود. همه شما با هواپیما سفر کرده‌اید موقعیت من مانند کاپیتان و خلبانی است که هواپیمایش در ۴۰ هزار پایی در حال پرواز است. تمام تمرکزم روی این پرواز است. هر صحبتی که می‌خواست انجام شود باید قبل از این تیک‌آف صورت بگیرد اکنون تمرکز من روی آینده پروازی است. تمام تمرکز من در حال حاضر که ما در آسمان هستیم و پروازمان به سوی مقصد است بر روی دو مسئله خلاصه شده است. اول گروه پروازی من که شامل کادر فنی و بازیکنان فوق‌العاده‌ای دارم و مراقب آنها هستم و همین‌طور مسافران که آنها هواداران خوب فوتبال ایران هستند. آن دسته از هواداران که حمایت واقعی را در این مدت به ما نشان دادند نه آن دسته از هوادارانی که جعلی و تقلبی بودند. تمام تمرکز من روی این مسئله است که این هواپیما را سالم به مقصد بنشانم و از کادر، بازیکنان و مسافران این پرواز محافظت کنم. اگر می‌خواستید صحبتی انجام شود یک سال پیش باید آن را انجام می‌دادید الان دیگر زمانی برای این صحبت نیست.

کی‌روش در مورد اینکه برگزاری بازی با یونان بسیار مبهم بود و این موضوع چقدر او را اذیت می‌کند و آیا مسکنی برای سردرد بازی با یونان دارند یا نه اظهار داشت: سه یا چهار روز قبل از یک بازی بین‌المللی بسیار دشوار است که بخواهیم کار دیگری انجام بدهیم همانطور که گفتم اکنون هواپیمای ما در حال پرواز است و منطقی نیست که توان و انرژی‌ام را صرف این بکنم که توضیح بدهم در مورد مسائل و یا اینکه بخواهم در این مورد فکر کنم. دلایل دیگر این مسائل هم به من ربطی ندارد. انرژی من اکنون باید صرف بازیکنان و کادرم شود که در این پرواز هستند.

وی افزود: مطلبی که می‌توانم به گروه پروازی‌ام یعنی بازیکنان و کادر و مسافران که هواداران فوتبال ایران هستند بگویم این است که ما دست روی دست نگذاشتیم و بسیار زیاد تلاش می‌کنیم که اگر بشود یک راه حل پیدا کنیم. بار دیگربه مسافران محترم که هواداران تیم ملی فوتبال ایران هستند می‌گویم که ما کارمان را به خوبی ادامه می‌دهیم در کمپی هستیم به صورت فوق‌العاده کار می‌کنیم و هر روز تمرینات را پی‌گیری می‌کنیم و ضمانت می‌کنیم که به این هدف‌مان دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد: یک بار دیگر تکرار می‌کنم بازیکنان و اعضای تیم ملی ایران در کمپی که هستیم از تمامی امکاناتش ورزشی تا تغذیه‌ای که برای ما تدارک دیده شده استفاده می‌کنیم. مهمانوازی فوق‌العاده خوب و بامحبتی که به ما داشتند لذت می‌بریم و کارمان را با تمرکز و شادابی بالا ادامه می‌دهیم.

کی‌روش در مورد اینکه بازیکنان مصدومی در تیم ملی دارند یا نه و همچنین حضور په‌په و کوریشما بازیکن دیگر پرتغال که در بشیکتاش حضور دارند، گفت: ابتدا به شوخی بگویم به این کمپ آمدیم تا ببینیم این بازیکنان چه می‌کنند. اینها شاگردان من بودند و برای من مهم است کار آنها را پیگیری کنم. از مسئولان بیشکتاش وضعیت آنها را هم پرس‌وجو کرده‌ام از صمیم قلب آرزو می‌کنم که بازیکنانم که در پرتغال بودند همیشه بدرخشند و به باشگاه‌ خود هم کمک کنند.

وی افزود: تیم ملی پرتغال با احترام به سایر تیم‌ها قهرمان اروپا است و یکی از شانس‌های بزرگ حضور در جمع چهار تیم برتر جام جهانی است یا حتی شانس قهرمانی جام جهانی را هم دارد زیرا مواد لازم برای قهرمانی را دارد. بازیکنان فوق‌العاده‌ای دارد و یک بازیکن شعبده‌باز که کریس رونالدو است. در آخر امیدوارم که هواداران فوتبال ایران و ترکیه فردا به ورزشگاه بیایند و از دیدن این بازی لذت ببرند. مطمئناً بازی بسیار مهمی برای ما و ترکیه خواهد بود. ترکیه تلاش می‌کند در آینده نزدیک به یکی از قدرت‌های فوتبال اروپا تبدیل شود. امیدوارم فردا هواداران ترکیه و ایرانی در ورزشگاه حاضر شوند.

نمایش موجودیت‌ها