date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۲۱:۳۵ ق.ظ

مرحله دوم طرح هر زائر یک نهال در مرز مهران اجرا شد

مرحله دوم طرح هر زائر یک نهال در مرز مهران اجرا شد
منبع خبر: جام‌جم آنلاین
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

خدامرادی، طراح و مجری طرح "هر زائر یک نهال" از کاشت حدود 10 هزار نهال توسط زوار اربعین امسال در حاشیه مسیر 11 کیلومتری جاده مهران تا مرز عراق خبر داد.

به گزارش جام جم، وی با بیان اینکه این طرح برای دومین سال متوالی در مرز مهران و در مسیر بازگشت زوار اجرا شد، افزود: سال گذشته در جریان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی, برآن شدیم تا ازظرفیت عظیم زوار ابا عبداله الحسین در راستای مسایل فرهنگی و زیست محیطی استفاده کنیم و لذا طرح (هر زائر یک نهال) را تهیه و تقدیم استانداری و ستاد اربعین کردیم که مورد توجه قرار گرفت.

خدامرادی با اشاره به همکاری شهرداری مهران، مجموعه استانداری ایلام و مدیران ادارات منابع طبیعی و محیط زیست استان، در اجرای مطلوب این طرح، تصریح کرد: تجربه خوب سال گذشته باعث شد مرحله دوم این طرح را امسال در مرز مهران اجرا کنیم و امیدوار باشیم که تحول زیادی در فرهنگسازی در بعد ارزش درخت و درختکاری و حفظ محیط زیست ایجاد کند.

خانم خدامرادی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح از چند جهت حائز اهمیت است: اول اینکه بیشترین حضور میلیونی و اجتماع انسانی جهانی در اربعین صورت می گیرد که این طرح می تواند پیام بزرگی به این جمعیت عظیم مسلمانان برای حفظ محیط زیست و طبیعت باشد. دوم اینکه منطقه مهران کانون ورود ریزگردها به کشور و همچنین منطقه گرم و خشک است و مستعد بیابانی شدن، بنابراین درختکاری در این منطقه بسیار حیاتی و ضروری است.

وی ایجاد چتری از درختان و سایبانی خنک در طول مسیر تردد زوار اربعین در استان ایلام را ویژگی دیگر اجرای این طرح برشمرد.

نمایش موجودیت‌ها