date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۵۲:۳۴ ب.ظ

آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین تشریح شد نماینده قصرشیرین: سپاه و ارتش سنگ تمام گذاشتند

آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین تشریح شد نماینده قصرشیرین: سپاه و ارتش سنگ تمام گذاشتند
منبع خبر: جام‌جم آنلاین
دسته خبری: جامعه|دولت

نماینده مردم قصرشیرین ضمن انتقاد از برخی ناهماهنگی‌ها در امر رسیدگی به محموله‌های امدادی به زلزله‌زدگان به تشریح آخرین وضعیت میدانی نقاط آسیب‌دیده پرداخت.

فرهاد تجری در گفت وگو با جام جم آنلاین در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی و امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله استان کرمانشاه گفت: ملزومات بطور کج دار و مریز به زلزله زدگان می رسد اما انتظار داریم کیفیت و کمیت انتقال نیازمندی ها اعم از مواد خوراکی و آشامیدنی و... خیلی بهتر از اینها توسط مسئولین مدیریت شود.

وی در پاسخ به این سئوال که حضور رییس جمهور کشورمان در مناطق زلزله زده چه تصمیماتی در جهت تسهیل امداد، نجات و اسکان مصدومان به همراه داشت، افزود: ایشان تاکید کردند به امر مدیریت بحران نظارت بیشتری شود و اجناس و اقلامی که از استانهای همجوار به منطقه ارسال می شود بطور مدیریت شده ای به دست مردم برسد. بعلاوه رییس جمهور به هلال احمر و سیار نهادها دستور دادند مایحتاج با فراوانی بیشتری بین آسیب دیدگان تقسیم شود.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه گزارش ها از کمبود توزیع چادر و پتو بین زلزله زدگان حکایت دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه این شرایط همچنان ادامه دارد و امیدواریم ظرف ساعات آینده این مشکل برطرف شود.

آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین تشریح شد نماینده قصرشیرین: سپاه و ارتش سنگ تمام گذاشتندوی درباره هماهنگی دستگاه های ذیربط در امر کمک رسانی به مصدومان و بازماندگان، با متفاوت خواندن نحوه مدیریت بحران در نهادها منطقه گفت: ستاد بحران، هلال احمر، اورژانس و بیمارستان ها به طرز مطلوبی خدمتگزاری می کنند و مردم هم رضایت کامل دارند.

تجری در همین رابطه افزود: نیروی انتظامی که متولی برقراری نظم و امنیت منطقه است باید بیشتر به این مسئله اهتمام داشته باشد. متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که اقلامی که برای مردم زلزله زده در حال ارسال است در میانه راه افراد غیر بومی مشکلاتی در روند انتقال آن ایجاد می کنند. لذا نیروی انتظامی باید جدی تر به موضوع امنیت کاروان های ارسال محموله امدادی بپردازد.

وی با بیان اینکه اگر بحث رسیدن اجناس به دست مردم به همین ترتیب با چالش مواجه باشد، این موضوع در روزهای آتی به بحران تبدیل خواهد شد.

نماینده قصر شیرین ضمن تقدیر از زحمات یگان های انتظامی اقدامات سپاه و ارتش در ارایه خدمات به زلزله زدگان را مورد ستایش قرار داد و گفت: دوستان ما در سپاه و ارتش واقعا سنگ تمام گذاشتند و هر چه امر امداد رسانی به جلو می رود بیشتر نیازمند حمایت این دو نهاد هستیم.

تجری در ارایه آماری از مجروحان زلزله استان کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون بیش از 7 هزار و سیصد نفر به مراکز درمانی و پزشکی ارجاع داده شده اند.

وی در همین باره افزود: خیلی از مجروحان به طور سرپایی مداوا شده و در سیستم ثبت نشده اند و شماری هم هنوز به مراکز درمانی منتقل نشده و در آینده این اقدام رخ خواهد داد.

تصویرها
آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین تشریح شد نماینده قصرشیرین: سپاه و ارتش سنگ تمام گذاشتند
نمایش موجودیت‌ها