date_range یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

جام جهانی 2018 روسیه آرژانتین مالک‌ترین تیم جهان در سه روز اول

جام جهانی 2018 روسیه آرژانتین مالک‌ترین تیم جهان در سه روز اول
منبع خبر: جام‌جم آنلاین
دسته خبری: ورزش|فوتبال

در سه روز نخست جام جهانی 2018 روسیه، تیم ملی آرژانتین در چند بخش بهترین آمارها را از آن خود کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بیست و یکمین دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال با برگزاری ۸ بازی روز سوم خود را هم به پایان رساند و تاکنون در این مسابقات کشورهای روسیه، عربستان، اروگوئه، مصر، ایران، پرتغال، اسپانیا، مراکش، فرانسه، اسپانیا، پرو، دانمارک، آرژانتین، ایسلند، کرواسی و نیجریه به میدان رفته‌اند.

از این ۸ بازی ۶، دیدار با شکست و پیروزی به پایان رسیده و ۲ بازی هم با نتیجه مساوی تمام شده است. معروف ترین این مساوی‌ها توقف دو تیم پر قدرت اسپانیا و پرتغال با نتیجه پر گل ۳-۳ مقابل هم بود که منجر به صدرنشینی تیم ملی کشورمان در گروه مرگ این مسابقات شد. دیگر نتیجه تساوی این جام هم در دیدار بین آرژانتین و ایسلند روی داد که دو تیم در پایان نود دقیقه تلاش به نتیجه یک - یک رسیدند.

تیم ملی آرژانتین نایب قهرمان دوره قبل این مسابقات که یکی از شانس‌های قهرمانی در این دوره هم به حساب می‌آید، در حالی در نخستین گام خود مقابل ایسلند متوقف شد که کاپیتان و ستاره این تیم لیونل مسی یک ضربه پنالتی را از دست داد.

مسی به جز این ضربه پنالتی که از دست داد عملکرد خوبی در این بازی داشت. کاپیتان تیم ملی آرژانتین در این بازی ۱۱ بار اقدام به شوتزنی کرد که ۴ شوت وی در چارچوب دروازه بود و با ۹ دریبل موفق بهترین عملکرد را در این بازی داشت.

ستاره آرژانتینی‌ها در این بازی ۶۰ پاس سالم به هم تیمی هایش رساند تا بعد از ماسکرانو، مارکوس رخا، اوتامندی، و ادواردو سالویو پنجمین بازیکن موفق آرژانتین از این حیث باشد.

تیم ملی آرژانتین هرچند در این بازی برابر حریف خود متوقف شد، اما عملکرد خوبی داشت. آرژانتینی‌ها مقابل ایسلند ۷۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند تا از این نظر بهتر از همه تیم هایی که تاکنون در این بازی ها به میدان رفته‌اند باشند. مراکش با ۶۸ و اسپانیا با ۶۷ درصد دیگر تیم هایی هستند که بعد از آرژانتین بیشترین مالکیت را در اختیار داشتند.

آرژانتینی‌ها همچنین در این بازی ۲۷ بار به سمت دروازه حریف شوت زدند تا شوتزن ترین تیم جام تا پایان روز سوم هم باشند.

پرو و اروگوئه با ۱۷ و ۱۵ شوت بعد از آرژانتینی‌ها دومین و سومین تیم شوتزن این مسابقات هستند.

آرژانتینی ها با ۹ شوت در چارچوب از این نظر هم بهترین تیم جام هستند و بعد از آنها روسیه با ۷ شوت در چارچوب دومین عملکرد برتر را دارد.

بازیکنان تیم ملی آرژانتین با ۶۸۰ پاس صحیح بعد از اسپانیا که با ۶۹۸ پاس صحیح بیشترین تعداد پاس را دارد، در جایگاه دوم قرار دارند تا در این آیتم هم آرژانتینی‌ها در رده بهترین‌ها باشند.

یاران لیونل مسی با به دست آوردن ۱۰ کرنر در این بازی بیشترین تعداد کرنر را در بین دیگر تیم ها به دست آوردند و به جز آن با ۸ سانتر بیشترین تعداد سانتر را در بین همه تیم ها داشتند. این آمار نشان از قدرت تیم ملی آرژانتین در این مسابقات باوجود توقف در روز نخست مقابل ایسلند می دهد.

نمایش موجودیت‌ها