date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۲۰:۰۰ ب.ظ

سخنگوی سپاه: آمریکا در بدترین شرایط نظامی قرار دارد

خرداد: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در زمان کنونی آمریکا در بدترین شرایط نظامی قرار دارد و این یک واقعیت غیر قابل انکار است.

به گزارش خرداد، سردار پاسدار رمضان شریف روز چهارشنبه در سومین گردهمایی رزمندگان تبلیغات دفاع مقدس تیپ 44 قمربنی هاشم (ع) و تیپ 91 بقیه الله (عج) در مجتمع فرهنگی لاله شهرکرد افزود: قدرت نظامی آمریکا مانند گذشته نیست که ناو آبراهام لینکلن هر کجا دلش خواست برود، بلکه ورزیده ترین تفنگداران دریایی آمریکا وقتی اسیر می شوند، جلو رزمندگان ایران زانو می زنند و از تعرض به حریم دریایی ایران عذرخواهی می کنند.
به گفته وی، امروز ایران بیشتر از گذشته مقتدر شده و این اقتدار حاصل جانفشانی رزمندگان در دفاع مقدس است.
شریف افزود: دشمن تمام تلاش خود را انجام می دهد تا ملت را مقابل هم قرار دهد و نسبت به آینده بدبین کند اما در این زمینه دشمن نیز راه به جایی نخواهد برد.
وی یادآور شد: 90 درصد از خوراک اطلاعاتی جنگ روانی دشمن از داخل تامین می شود و براساس سواد رسانه ای، هر حرفی زده می شود، دشمن از آن برای جنگ روانی استفاده می کند.
سخنگوی سپاه اظهار داشت: در تصادف یک دستگاه تانکر سوخت با اتوبوس مسافربری در کردستان، دشمن در 12 محور رسانه ای خود، به گونه ای القا کرد که راننده نفتکش عراقی بود و می خواست سوخت به عراق ببرد در حالی که دادستانی به صراحت این خبر را تکذیب کرده است.
به گفته وی، دلیل این فضاسازی از سوی دشمن آن است که القا کند ایران در عراق حضور دارد.
شریف با اشاره به نقش رسانه ها گفت: کارکرد رسانه ها در جهان امروز متفاوت تر از گذشته است و دشمن از طریق رسانه ها دروغ های شاخ داری را منتشر می کند تا جنگ روانی ایجاد کند.
سخنگوی سپاه پاسداران یادآور شد: کش دار کردن برخی از موضوعات از خواسته های دشمن است تا از این طریق جنگ روانی خود را به پیش ببرد.
شریف با بیان اینکه جمهوری اسلامی به برکت وجود مقام معظم رهبری و حضور مردم همیشه در صحنه اقتدار کاملی دارد، گفت: موشک و پهباد ایران قدرتمند است اما مهمترین مولفه قدرت ایران مردم هستند.
وی، نامه سردار سیلمانی فرمانده سپاه قدس و سخنرانی سردار جعفری فرماندهی سپاه پاسداران در خصوص سخنان رئیس جمهوری را باعث لرزه بر اندام دشمنان دانست و گفت: پس از این نامه و سخنرانی، دشمن نمی داند چگونه در این باره جریان سازی کند تا جنگ روانی خود را به پیش ببرد.
شریف اظهار داشت: سپاه در اجرای طرح انتقال آب به خرمشهر و آبادان در ماه جاری با تلاش قرارگاه سازندگی خاتم دست به یک شاهکار مهندسی زد.
وی با بیان اینکه جنگ امروز دشمن علیه ایران اسلامی جنگ اقتصادی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران مستحکمتر از آن است که با جنگ روانی دشمن دچار خدشه شود. 
شریف با بیان ویژگی های دفاع مقدس افزود: در این دوران به ویژه 3 سال اول، بهره وری ما 6 برابر وضع موجود بود و این عدد معنا و مفهوم زیادی دارد.
به گفته وی، این بهره وری به دلیل کار جهادی رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس بود و برای کار جهادی نباید شعار داد بلکه باید عمل کرد.
معاون روابط عمومی و سخنگوی کل سپاه یادآور شد: محققان فرانسوی تحقیقاتی درباره جنگ عراق علیه ایران داشتند و علل پیروزی رزمندگان ایران در این جنگ را در وصیت شهدا مورد ارزیابی قرار داده اند.
شریف افزود: این تحقیقات در حالی است که از نظر تجهیزات ایران قابل مقایسه با عراق نبود، اما قدرت ایمانی و دین مداری، ولایت مداری و تحکیم بنیان های خانواده از دلایل این پیروزی است که محققان بر روی آن اظهار نظر کرده اند.
به گفته وی، اتحاد جماهیر شوروی سابق و آمریکا به عنوان شرق و غرب می خواستند انقلاب اسلامی تغییر رفتار بدهد و به عنوان الگو در جهان مطرح نباشد و هر 2 در این مساله وحدت رویه داشتند.
شریف اظهار داشت: صدام به عنوان رهبر رژیم بعث پس از جنگ علیه ایران برای آنکه به دستاوردی نرسیده بود به کویت حمله کرد و حمله به کویت محصول ناکامی صدام در جنگ علیه ایران بود.
به گفته وی، اگر همچنان دفاع مقدس الگو قرار گیرد، خیر و برکت و بهره وری در تمامی امور ایجاد خواهد شد.
شریف یادآور شد: بخش فرهنگی دفاع مقدس و تبلیغات کمتر مورد توجه قرار گرفته است و دشمن نیز بیشترین توان خود را برای ضربه زدن به بخش فرهنگی به کار گرفته است.
شریف افزود: دشمن از طریق شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی، اینترنت و ساخت فیلم و انیمیشن به دنبال ضربه زدن به فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس است.
معاون روابط عمومی و سخنگوی کل سپاه یادآور شد: تمامی آرمانها و آرزوهای دفاع مقدس برآورده شده و آزادسازی شیعیان عراق، زیارت کربلا و نجف و اقتدار ایران اسلامی پس از دفاع مقدس حاصل شد.
فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: نقش تبلیغات در دوران دفاع مقدس بسیار با ارزش و اثرگذار بود.
سردار محمدعلی اکبری افزود: در دوران دفاع مقدس تبلیغات رزمی در حوزه های مختلف حضور پر رنگی داشت و توانست در اعزام نیرو به جبهه ها و برگزاری کلاس های قرآن، معارف، اطلاع رسانی و مستندسازی نقش مهمی ایفا کند.
به گزارش ایرنا، در این آیین رزمندگان دوران دفاع مقدس از استانهای چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد حضور داشتند.
چهارمحال و بختیاری در طول دفاع مقدس بیش از 2 هزار و 400 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده که تعدادی از این شهدا در بخش تبلیغات رزمی حضور داشتند.

نمایش موجودیت‌ها