date_range شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۵۳:۰۰ ب.ظ

چرا دادگاه متهمان پرونده دکل نفتی غیرعلنی است؟

چرا دادگاه متهمان پرونده دکل نفتی غیرعلنی است؟
دسته خبری: سیاست|مجلس

به گزارش خرداد، اعتماد آنلاین نوشت: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهارداشت: توقع بر این است که اطلاعاتی راجع به متهمین پرونده دکل‌های نفتی و اقداماتی که در این راستا انجام شده و نحوه استرداد اموال ارائه شود.

محمد علی پورمختار نماینده کبودرآهنگ و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری دادگاه پرونده دکل های نفتی به صورت غیرعلنی، گفت: قانون اساسی اجازه داده دادگاه در مسایل امنیتی، شخصی و حیثیتی می‌تواند جلسات را به صورت غیر علنی برگزار کند.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من اهمیت موضوع دکل های نفتی در حدی است که اطلاع‌رسانی شود. اگر رییس دادگاه تشخیص دهد پرونده می تواند به صورت غیر علنی بررسی شود و دادگاه غیر علنی باشد ولی بعد از دادگاه به لحاظ پیگیری که عموم مردم دارند و حساس شده اند توقع بر این است که اطلاعاتی راجع به متهمین و اقداماتی که انجام شده و نحوه استرداد اموال ارائه شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: لازم است که در خصوص این پرونده شفاف سازی صورت گیرد که مردم در جریان قرار بگیرند واطلاعاتشان تکمیل شود. در این شرایط سوظن ها و نگاه‌هایی که ممکن است به برخی از اشخاص در این حوزه وجود داشته باشد رفع می شود.

پورمختار در خصوص اینکه این پرونده چند متهم دارد، یادآور شد: راجع به تعداد نفراتی که در این پرونده دخیل هستند، اطلاعی ندارم.
نمایش موجودیت‌ها