date_range دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واکنش به یک ضدفرهنگ گسترش نماهای غربی و رومی در قم

خرداد: رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: گسترش نماهای غربی و رومی در قم هیچ سنخیتی با فرهنگ اسلامی - ایرانی ما ندارد.

واکنش به یک ضدفرهنگ گسترش نماهای غربی و رومی در قم

عبدالله جلالی ‌رییس شورای اسلامی شهر قم در هفتادمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری عنوان کرد: وجود نماهای غیر اسلامی در معماری قم زیبنده نیست و نباید مجوزی در ساختمان سازی ها به این نوع نماها داد.

رییس شورای اسلامی شهر قم افزود: گسترش نماهای غربی و رومی در قم هیچ سنخیتی با فرهنگ اسلامی - ایرانی ما ندارد. نماهای غربی و غیر اسلامی باید در معماری قم تغییر کند همچنین توجه ویژه ای به مدیریت شهری و کالبد شهری و فضایی در قم به لحاظ فرهنگی شود. المان ها و نمادهایی نیز در کالبد شهری قم دیده می شود که با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی تناسبی ندارد. در مباحث شهرسازی و مدیریت شهری باید مختصات خاص شهر قم به لحاظ دینی و مذهبی مورد توجه قرار گیرد.
 
رییس شورای اسلامی شهر قم پیرامون لایحه اخذ مجوز اعمال ماده 9 نحوه خرید و تملک در اراضی و املاک واقع در طرح‌های دولتی و طرح احداث پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر در کمیسیون شهرسازی و معماری گفت: تملک پلاک‌هایی که می‌تواند منجر به توسعه شهر و رفع گره‌های ترافیکی شود باید طبق نظر کارشناسی صورت بگیرد تا مالکین متضرر نشده و از بیت المال نیز صیانت شود.

وی در رابطه با لایحه اخذ مجوز افزایش بهای خدمات جمع آوری مکانیزه پسماندهای عمرانی و ساختمانی بیان کرد: در نگاه نخست نیاز به فرهنگ سازی و ایجاد مطالبه‌گری در مردم برای انتقال صحیح پسماندها داریم.

جلالی تصریح کرد: در مرحله دیگر مدیریت انتقال پسماندها و تشویق بخش خصوصی در جمع آوری پسماندهای ساختمانی مورد نیاز است و در حال حاضر تعداد کمی از شهروندان از خدمات جمع آوری پسماندهای ساختمانی استفاده می کنند که برای گسترش فرهنگ سازی باید در قیمت گذاری تعرفه ها تعدیل ایجاد شود. همچنین در قیمت گذاری در جهت جلوگیری از ضرر و زیان شهرداری باید تورم و نوسانات قیمت را در خدمات رسانی ها و تعریف تعرفه ها در نظر گرفت.

منبع: ایسنا
تصویرها
واکنش به یک ضدفرهنگ گسترش نماهای غربی و رومی در قم
نمایش موجودیت‌ها