date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پتروشیمی خراسان در ساخت یک قطعه به خودکفایی رسید

پتروشیمی خراسان در ساخت یک قطعه به خودکفایی رسید
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل مجتمع پتروشیمی خراسان گفت: دو نفر کارکنان بخش تعمیرات موفق شدند با ساخت قطعه اسپری نازل تاور واحد ملامین افتخار دیگری را برای این مجتمع رقم زده و کشور را در این زمینه به خودکفایی برسانند.

حسین شفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تلاش نشان از روحیه مبارزه گری است و کارکنان تلاش می کنند تا برای هر مشکلی راه حلی بیابند.
رئیس تعمیرات پتروشیمی خراسان نیز گفت: این 2 همکار سال گذشته از طریق آزمون جذب شدند و اکنون با همکاری سایرگروه های خدمات فنی، بهره برداری، خودکفایی توانسته ایم تعداد 15 عدد از این قطعات را بسازیم و در تاور واحد ملامین نصب کنیم.
فریدون نیکخواه اظهار داشت: قیمت نمونه خارجی این قطعات 30 برابر گرانتر از هزینه تمام شده ساخت داخل است.
جاوید رحیمی، تراشکار و سازنده قطعات و رضا شیرزاد، طراح و نقشه کش صنعتی قطعات موفق به ساخت قطعات مزبور شده اند.
مجتمع پتروشیمی خراسان در 17 کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد که در سال 75 به بهره برداری رسید.
در چند سال اخیر بیشترین تولیدات این واحد صنعتی بخصوص کریستال ملامین آن به خارج از کشور صادر شده است. هم اکنون طرح توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.
طرح جی. تی. پی. پی( GTPP) به عنوان طرح توسعه ای قرار است در جوار مجتمع پتروشیمی خراسان در 15 کیلومتری شمال شرق شهر بجنورد ایجاد شود.
کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی 2 از سوی رئیس جمهوری در سفر استانی دولت و تدبیر به استان زده شد اما، تاکنون متوقف مانده است.
مسئولان خراسان شمالی تاکنون، برای اجرایی شدن این طرح بزرگ اقتصادی تلاش های زیادی انجام داده اند و برخی مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی استان بر اهمیت این طرح و شتاب بخشی آن تاکید می کنند.
7185/ 6042نمایش موجودیت‌ها