date_range پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۵۰:۰۰ ب.ظ

بیرالوند: در آینده برای طلای مجموع به روی تخته خواهم رفت

بیرالوند: در آینده برای طلای مجموع به روی تخته خواهم رفت
منبع خبر: ایرنا

تهران - ایرنا - دارنده مدال برنز وزنه‌برداری جهان در ترکمنستان، گفت: سال اولی بود که در مسابقات بزرگسالان جهان حضور پیدا کردم و در آینده برای مدال طلای مجموع به روی تخته خواهم رفت.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا؛ «رضا بیرالوند» درخصوص کسب مدال طلای حرکت دوضرب و برنز مجموع در مسابقات دسته 102 کیلوگرم جهان در ترکمنستان، اظهار داشت: در حرکت یک ضرب به دلیل آسیب دیدگی که داشتم قدری از رقبا عقب افتادم اما خدا را شکر موفق شدم در دو ضرب جبران کنم.
وی با اشاره به اینکه با درد وزنه می زده است، افزود: تنها به عشق مردم ایران وزنه زدم و به طور حتم با دعای خیر آنان توانستم مدال بگیرم.
دارنده مدال برنز وزنه برداری جهان درباره کسب مدال طلای دو ضرب ادامه داد: کار خیلی سختی داشتم و رقابت نزدیک، فشرده و حساس بود. اما خوشحالم که هر دو نماینده ایران در این وزن طلا گرفتند.
بیرالوند دراین باره اضافه کرد: در تمرینات و در حرکت یک ضرب خیلی خوب و وزنه 190 کیلوگرم را هم زده بودم اما به دلیل آسیب‌دیدگی‌هایی که داشتم در یکضرب عقب افتادم و نتوانستم همانند تمرینات وزنه بزنم.
وی ادامه داد: البته در حرکت دو ضرب در مسابقه خوب ظاهر شدم. سال اول حضورم در رده سنی بزرگسالان بود و با یاری خدا در سال های بعد به دنبال کسب مدال طلای مجموع خواهم بود.
رده بندی نهایی رقابت های وزنه برداری دسته 102 کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان ترکمنستان از قرار زیر است:
1- علی هاشمی از ایران با رکورد 179 یک ضرب، 217 دوضرب و مجموع 396 کیلوگرم (طلای مجموع، نقره یک ضرب و برنز دوضرب)
2- دیمتری چوماک از اوکراین با رکورد 176 یک ضرب، 217 دوضرب و مجموع 393 کیلوگرم (2مدال نقره دوضرب و مجموع و برنز یک ضرب)
3- رضا بیرالوند از ایران با رکورد 175 یک ضرب، 218 دوضرب و مجموع 393 کیلوگرم (طلای دوضرب و برنز مجموع)
4- اکبر ژورایوف از ازبکستان با رکورد 180 یک ضرب، 212 دوضرب و مجموع 392 کیلوگرم (طلای یک ضرب)
گفتنی است، «سهراب مرادی» روز گذشته و در مسابقات دسته 96 کیلوگرم با مهار وزنه 186 کیلوگرم در یکضرب، 230 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 416 کیلوگرم، به سه مدال طلای دسته 96 کیلوگرم دست یافت و فاصله رکوردی قابل توجهی را با نفرات برتر دسته 102 کیلوگرم ایجاد کرد.
شبد**ورزشی**9144 **1067**1379نمایش موجودیت‌ها