date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۲:۰۰ ق.ظ

روسیه همزمان خواهان گسترش روابط با شرق و غرب است

روسیه همزمان خواهان گسترش روابط با شرق و غرب است
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: سیاست|دولت

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه با بیان اینکه روس‌ها به دنبال اخراج سرمایه‌گذاران غربی از کشورشان نیستند، اعلام کرد: رویکرد یک‌طرفه و فاصله گرفتن از غرب به شرق یا بالعکس، امکانات روسیه را محدود می‌کند حال آنکه مسکو همزمان به دنبال گسترش روابط با غرب وشرق است.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی رن.تی.و روسیه، «دمیتری پسکوف» درحاشیه اجلاس سران آ.سه.آن در سنگاپور با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: روسیه به دنبال دوری از غرب و پیش به سوی شرق نیست و این اصطلاح «پیش به سوی شرق» و «فرار از غرب» را قبول ندارد.
وی توضیح داد: چرا که معتقدیم رویکرد یکطرفه، برای ما در مسیر رسیدن به هدف محدودیت ایجاد می کند و باعث می شود که نتوانیم به درستی از ظرفیت ها و امکانات موجود استفاده کنیم.
پسکوف خاطرنشان کرد: روسیه می تواند روابط خود را در حوزه های مختلف در هر دو سمت گسترش دهد بنابراین توسعه روابط در حوزه ای خاص با یک طرف به معنی حذف روابط با طرف دیگر نیست بلکه گویای پیشرفت تعاملات با کشورهای مختلف با توجه به نیازها و ضروریات روسیه است.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در ادامه به تحریم های آمریکا هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه این اقدامات تنش در روابط مسکو و واشنگتن را بیشتر و ارتباطات را پیچیده تر می کند.
به گفته وی، آمریکا خارج از چارچوب قوانین بین المللی روسیه را تحریم می کند و چنین کاری در واقع نادیده گرفتن معیارهای بین المللی در روابط دوجانبه است.
سخنگوی کرملین با بیان اینکه بهتر است به جای تحریم از واژه محدودیت استفاده کنیم، اظهار داشت: ما این محدودیت های یکجانبه را در چارچوب قانون نمی دانیم و آنها را محکوم می کنیم و پس از بررسی تحریم های اخیر، قطعا به آنها پاسخ متقابل خواهیم داد.
اروپام*391*1346*نمایش موجودیت‌ها