date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

قاسم‌پور با حضور در فینال طلسم‌شکنی کرد

قاسم‌پور با حضور در فینال طلسم‌شکنی کرد
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|کشتی

تهران - ایرنا - کامران قاسم‌پور آزادکار وزن 86 کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی پیکارهای قهرمانی امیدهای جهان با پیروزی مقابل حریف مغولی فینالیست شد و طلسم فینالیست نشدن نمایندگان ایران در این پیکارها را شکست.

به گزارش روز شنبه ایرنا، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال جهان روزهای 25 تا 27 آبان در بخارست رومانی برگزار می شود.
مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم ازامروز آغاز شد که کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد. ایمان صادقی و حسین شهبازی نیز در اوزان 61 و 92 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند و نوید زنگنه و رامین طاهری در اوزان 74 و 125 کیلوگرم به گروه بازنده ها رفتند.
در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد لارس شافله از آلمان گذشت و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عارف اوزن از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسم پور در این مرحله گانخویاگ گانباتار از مغعولستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.
در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی در دور نخست مقابل بایرجان توربک از قزاقستان با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی رسید.
دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور بعد ارطغرل قهوه چی از ترکیه را با نتیجه 5 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. صادقی در این مرحله مقابل گئورگیوس پیلیدیس از یونان با نتیجه 5 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله مقابل سان فاوز از آمریکا با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.
در وزن 92 کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در مصاف با ایلجا ماتوهان از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.
وی در این مرحله تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
شهبازی که مدال طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد در این مرحله با ارائه کشتی برابر مقابل اصلان بک سوتیف از روسیه با نتیجه 10 بر 10 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.
در وزن 74 کیلوگرم نوید زنگنه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی با ضربه فنی شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. زنگنه فردا در این گروه ابتدا به مصاف اسماعیل عبدالله یف از آذربایجان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی با آندرانیک جبرئیلیان از ارمنستان کشتی خواهد گرفت.
در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری در دور اول مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل سعید گامیدوف از روسیه با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، راهی گروه بازنده ها شد.
وی ابتدا باید به مصاف توماس هیلدنبراندت از کانادا برود و در صورت پیروزی بر این حریف با الکاسندر کولدوفسکی از اوکراین کشتی بگیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل کامیل کوچیولیک از لهستان قرار می گیرد.
رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (یکشنبه) برگزار می شود.
تا لحظاتی دیگر مرتضی قیاسی و علی شعبانی در رده بندی وزن های 65 و 97 کیلوگرم به مصاف حریفان میروند.
ورزشی **1067 ** 1528 **2024نمایش موجودیت‌ها