date_range پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۲:۰۰ ب.ظ

اظهار رضایت سرمربی تیم جودو نابینایان از عملکرد شاگردانش

اظهار رضایت سرمربی تیم جودو نابینایان از عملکرد شاگردانش
منبع خبر: ایرنا
دسته خبری: ورزش|جودو

جاکارتا - ایرنا - سرمربی تیم جودو نابینایان و کم‌بینایان ایران پس از نایب‌قهرمانی در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی گفت: از عملکرد بازیکنان راضی هستم اما در بخش تیمی می‌توانستیم بهتر کار کنیم.

«محمدرضا حاج یوسف زاده» روز پنج شنبه در پایان مسابقات تیمی سومین دوره بازی های پاراآسیایی به خبرنگار ایرنا گفت: در کار تیمی خوب عمل نکردیم زیرا ارنج تیمی ما فوق العاده بود. با محاسباتی که انجام داده بودم باید سه بر دو از سد کره جنوبی می گذشتیم اما ننتیجه برعکس شد زیرا ورزشکار ما در وزن نخست قبل از اینکه فن از حریف بخورد دچار مشکل تنفسی شد اما در بخش انفرادی تمام نفرات اعزامی به جاکارتا خوب عمل کردند و از تمامی آنان راضی هستم و توانستیم از هفت وزن شش مدال رنگارنگ کسب کنیم.
حاج یوسف زاده با اشاره به پیش بینی خود از نتایج انفرادی و تیمی بازیکنان قبل از اعزام به جاکارتا، عنوان کرد: نتایج عالی و در سطح انتظار بود. اگر داور روز گذشته با ورزشکار ازبک مهربانانه برخورد نمی کرد بدون شک در مدال طلا هت تریک می کردیم. نمی خواهم داور را برای نتیجه نگرفتن بهانه کنم اما ورزشکاران ما در این دوره به ویژه در بخش انفرادی تمام توان خود را به کار گرفتند.
وی با بیان اینکه برای پیشرفت جودو نابینایان نباید در باد این مدال ها خوابید اظهار داشت: برای پیشرفت جودو و عقب نماندن از غافله رقیبان آسیایی از فردا صبح در محل دهکده بازی ها تمرینات را آغاز می کنیم و امیدوارم مسوولان نیز با رفع مشکلات پیش روی این رشته در بخش نابینایان، بتوانند کمک های لازم را انجام دهند.
او گفت: از مسئولان می خواهم که نوع نگاه خود را به جودو نابینایان تغییر دهند، زیرا ما نیازمند اردوهای خارجی و برگزاری تمرینات مشترک با تیم های قدرتمند هستیم امیدوارم کمک کنند تا این مشکل برطرف شود.
وی ادامه داد: باید تیم دوم برای جایگزین کردن ستاره ها داشته باشیم و این نیازمند بودجه لازم است. مشکلات اقتصادی کنونی سد راه برطرف کردن این مشکل است و ورزشکاران نابینا و کم بینای در اقلیت هستند و سالن و مکان تمرین برای آنان فراهم نیست. برخی از آنان با جودوکاران سالم تمرین می کنند که ممکن است برای جودوکاران نابینا و کم بینا آسیب زا باشد.
سرمربی تیم جودو نابینایان و کم بینایان افزود: در حالی که از کمبود بودجه برای تشکیل تیم دوم رنج می بریم، باید شرایطی فراهم شود تا ورزشکارانی که مشکل بینایی دارند در فدراسیون نابینایان و تیم های تحت نظر این فدراسیون جذب شوند و این کار در مورد وحید نوری قهرمان وزن منهای 90 کیلوگرم این دوره از مسابقات به خوبی مثمر ثمر بود. این سیاست در شرایط کنونی در کشورهای ازبکستان و کره جنوبی در حال اجرا است.
یوسف زاده در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در کشور پرتغال گفت: در بازگشت به ایران باید نشستی با رئیس انجمن جودو و مسوول فنی نابینایان داشته باشیم تا نسبت به اعزام تمام افراد تیم به مسابقات جهانی تصمیم گیری شود. البته احتمالا تیم ناقص اعزام شود و نتوانیم با ترکیب کامل در این بازی ها شرکت کنیم.
رشته جودو نابینایان و کم بینایان ایران با هدایت محمدرضا حاج یوسف زاده در سومین دوره مسابقات پاراآسیایی توانست در بخش تیمی عنوان نایب قهرمانی و در بخش انفرادی نیز 2 مدال طلا، یک نقره و سه برنز کسب کند.

*علیزاده: قهرمان واقعی فقط شهدا هستند
«مهدی علیزاده» قهرمان پرتاب وزنه و نیزه بازی ها پاراآسیایی جاکارتا گفت: قهرمان واقعی فقط شهدا هستند و با شرکت در این رقابت ها خواستم بگویم ما و جانبازان هنوز هستیم. وقتی ورزشکاری طلا می گیرد به او قهرمان می گویند اما به نظر من قهرمان واقعی شهدا هستند.
جانباز دوران دفاع مقدس افزود: خیلی شاکرم که توانستم پرچم کشورم را به اهتزاز درآورم و افتخار می کنم، چون بحث قهرمانی ورزشی افتخار هر کشوری است و ورزشکاران باید از جانشان برای کسب این عنوان مایه بگذارند.
وی با ابراز خرسندی از کسب مدال طلای این بازی ها اظهار داشت: کسب مدال طلای بازی های پاراآسیایی برای هر کسی احساس خوب و رضایت بخشی است، چون با تمرینات زیاد همراه با مشکلات خاص باید تلاش کنند تا به جایگاه خوبی برسند و احساس رضایت بخش و خوبی است که با کسب مدال آوری دل ملت عزیز و رهبرمان شاد می شود.

*ورزشکار طلایی ایران مدالش را به شهدای حادثه تروریستی اهواز تقدیم کرد
سجاد محمدیان پس از کسب مدال طلا ماده پرتاب وزنه در کلاس F42 گفت: این مدال را به شهدای حادثه تروریستی اهواز و شهید هادی الماسیان که همشهریم بود، تقدیم می کنم.
قهرمان پرتاب وزنه بازی های پاراآسیایی جاکارتا گفت: رقابت خوبی را داشتم و فقط کمی شرایط شرجی آب و هوایی جاکارتا اذیتم کرد اما خدا را شکر توانستم بر شرایط جوی غلبه کرده و بهترین رکورد دوران ورزشی ام را اینجا به ثبت برسانم.
وی اظهار داشت: رکورد بازی های پاراآسیایی متعلق به من بود که در اینچئون کره جنوبی ۱۳ متر و ۸۶ سانتیمتر به ثبت رسانده بودم و با زحمات مربی عزیزم اینجا توانستم حدود یک متر و ۵۰ سانتیمتر ارتقاء دهم.
ملی پوش کشورمان این رقابت ها را استارتی برای جهانی امارات و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دانست و گفت: سهمیه پارالمپیک توکیو در جهانی امارات توزیع می شود و من قصد دارم در این مسابقات سهمیه را کسب کنم.

*صفرزاده: ۴۰۰ متر دوی مرگ است
هاجر صفرزاده دونده سرعتی کشورمان که نزدیک خط پایان رقابت های دوی ۴۰۰ متر کلاس T12 زمین خورد و عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد، گفت: مجبور شدم زمین بخورم تا عنوان نایب قهرمانی را به دست آورم.
وی که 2 مدال نقره و یک برنز بازی های پاراآسیایی جاکارتا را کسب کرده است، اظهار داشت: متاسفانه ۴۰۰ متر دوی مرگ است و من رقابت سختی با نفر سوم داشتم و در شرایطی که نزدیک بود نفر سوم از من عبور کند مجبور شدم خودم را به زمین بزنم و از خط پایان عبور کنم.
وی که از ناحیه کتف و کمر دچار آسیب دیدگی شده است، اظهار داشت: شرایط خیلی بهتری دارم. بدون شک بازی های پاراآسیایی سطح خیلی بالایی دارد و دوندگان زیادی از کشورهای زیادی شرکت کرده اند اما من انتظار کسب مدال نقره نداشتم و می خواستم نتیجه بهتری کسب کنم.

ورزشی**2052**2024نمایش موجودیت‌ها